سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی برندهای تیک تاک و برگ سبز
لجبازی کودک هنگام تعویض لباس

لجبازی کودک هنگام تعویض لباس

  • تاریخ: [چهارشنبه 1398/دی/18]
سوالی که ذهن بیشتر والدین رو به خود اختصاص داده، این است که چگونه لباس های کودک لجبازم را عوض کنم؟

لجبازی کودکان هنگام پوشیدن و تعویض لباس دغدغه بسیاری از والدین می‌باشد. این لجبازی ها به صورت های مختلف مانند جیغ زدن وگریه کردن نمایان می‌شود. زمانی که کودک در سه ساله ابتدایی زندگی خود قرار می‌گیرد، بیشترین تلاش را برای اثبات استقلال و آزادی خود انجام می دهد. بدین جهت همواره با والدین خود سرناسازگاری برمی‌دارد و خواهان انجام کارهای خود، به تنهایی می‌باشد.

تعویض لباس یکی از کارهایی است که کودکان برای انجام آن ممانعت می‌کنند و گاهی با گریه کردن و جیغ زدن مانع از انجام اینکار می‌شوند. شما به عنوان والدین بایستی کمی دیدگاه خود را به دیدگاه کودکتان نزدیک کنید و دنیا را از دید فرزند خود نگاه کنید و او را درک کنید.

پوشیدن یک لباس تنگ و چسبناک و چند ثانیه فرو رفتن داخل تاریکی و فشار، برای ذهن کوچک کودک خوشایند نمی‌باشد. پس بهتراست قبل از اینکه این کار روزمره به لجبازی و جیغ و داد کودک ختم شود، علت ها را شناسایی کنید. در ابتدا می‌توانید برای فرزند خود از لباس‌هایی با یغه های دکمه دار استفاده کنید تا کودک کمتر در معرض آزار و اذیت قرار بگیرد. همچنین می‌توانید از لباس هایی که دارای یغه های کشسانی هستند استفاده کنید تا کودک در هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشود.

برای جلوگیری از لجبازی کودک می‌توانید از لباس‌هایی دارای شکلک های چشم نواز استفاده کنید. به علاوه می‌توانید از تصاویر کارتونی مورد علاقه کودک خود برای پوشش استفاده کنید. کودک شما دارای روحیه بسیار لطیف و زود رنج می باشد. بنابراین شما بایستی همانند یک مربی مهد مهربان همیشه و همیشه خندان همراه با انرژی و کلی احساس خوب در کنار کودک خود باشید تا فرزندتان در کنار شما احساس آرامش داشته باشد. همچنین شما می‌توانید با اشکال موجود بر روی لباس برای فرزند خود داستان تعریف کنید و یا هنگام تعویض لباس با او بازی کنید تا کودک شما دست از لجبازی کشیده و با آرامش خاطر و بدون ناراحتی راضی به تعویض لباس خود گردد.
نکته دیگر این است که شما می توانید با پرت کردن حواس کودک به سمت اسباب بازی و یا تلویزیون این کار را انجام دهید.

والدین بایستی بدانند که کودکانشان تنفرات و علایقی دارند و در سن سه سالگی قادر به انتخاب لباس خود می‌باشند. پس در انتخاب لباس کودک دقت کنید که آیا فرزند شما علاقه‌ای به پوشیدن این لباس دارد و یا خیر؟ در غیر این صورت، پوشاندن زوری لباس بر تن کودک می‌تواند باعث لجبازی و گریه او گردد.

در این صورت کودک می‌آموزد که روابط او و والدینش بر پایه جنگ است و کم کم در هر موردی مخالفتش را ابراز می‌کند. هنگام غذا خوردن بازی در می‌آورد، یا وقت آموزش دستشویی همکاری نمی‌کند، چون همکاری را نیاموخته است.
همانطور که گفته شد کودک شما با افزایش سن خواهان استقلال بیشتری خواهد بود و می خواهد این استقلال را با انتخاب لباس مورد نظر خود به نمایش بگذارد. پس به شخصیت، سلیقه و انتخاب کودک خود احترام بگذارید.

البته راه هایی برای مادران کم حوصله و پر مشغله که حوصله بازی و قصه گویی را ندارند نیز وجود دارد.

بسیاری از کودکان از تر شدن لباس خود احساس ناراحتی و چندشی می کنند. اگر کودک شما برای تعویض لباس ممانعت می کند، می توانید با کثیف کردن و یا خیس کردن لباس او باعث شوید که خود کودک درخواست تعویض لباس کند و یا در مقابل تعویض لباس واکنشی از خود نشان ندهد.

همچنین لازم به ذکر است که در ارتباط با کودک اول لبخند و بعد ارتباط چشمی و کلامی فراموش نشود.

لباس بچگانه

لباس بچگانه

  • تاریخ: [پنج شنبه 1396/خرداد/11]
سرزمین لی لی پوت

سرزمین لی لی پوت

  • تاریخ: [یکشنبه 1395/اسفند/08]