سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
انیمیشن لوکا و دو انیمیشن 2021 دیگر

انیمیشن لوکا و دو انیمیشن 2021 دیگر

  • 1400/5/3
  • 41
زمانی شعار پیکسار «قصه، پادشاه است» بود، اما در آثار جدید پیکسار، جور دیگری است.

آثار جدید شرکت پیکسار مثل «موآنا»، «داستان اسباب بازی4»، «کوکو»، «به پیش» و «روح» به کلی از دنیای آرمانی پیکسار فاصله گرفته اند. این فاصله را هم می توان در محتوا و هم در مخاطب شناسی مشاهده کرد. زمانی شعار پیکسار «قصه، پادشاه است» بود، اما در آثار جدید پیکسار، نقطه ضعف اصلی داستان و فیلم نامه است. حتی در انیمیشن «کوکو» شخصیت اصلی به کلی منفی است، یا در «موآنا» شخصیت «ماوی» که نیمه خداست و بخش مهمی از قصه را به خود اختصاص داده است، هیچ نقشی در فرجام کار ندارد. انیمیشن «روح» هم مخاطبش بزرگسالان هستند و شاید جذابیت کمتری برای کودکان داشته باشد. با این مقدمه برویم سراغ معرفی فیلم «لوکا».

کارگردان انریکو کازاروسا در گفتگویی با مجله ورایتی اشاره کرد که شاید بخشی از الهامات او برای ساخت این فیلم ناشی از ماهیت و نوع شکل گیری دوستی های دوران کودکی است. درواقع روابطی که ما در دوران کودکی با همدیگر برقرار می کنیم اغلب روی مسیر آینده زندگی ما هم تأثیرگذار بوده یا دست کم در طول زندگی نگاه ما را معطوف به خود می کنند. این مسئله در مورد فیلم هایی که در دوران کودکی تماشا می کنیم هم صدق می کند.

انیمیشن لوکا

داستان انیمیشن لوکا

لوکا یک هیولای دریایی است که در نزدیکی شهری ساحلی به نام پورتوروسو در کشور ایتالیا زندگی می کند. اهالی شهر از وجود هیولا های دریایی در نزدیکی شهر صحبت می کنند، اما هیچ یک آن ها را ندیده اند. پدر و مادر لوکا مدام او را از رفتن به سطح آب بر حذر می دارند. تا اینکه لوکا روزی با پسرکی تنها به نام آلبرتو آشنا می شود که به تن هایی بالای آب زندگی می کند. آلبرتو پسرکی بی پروا و آزاد است که هیچ چیز مانع او از تصمیمش نمی شود. لوکا که شیفته زندگی او شده است و از سوی دیگر پدر و مادرش با پیداکردن اشیای مخفی شده تصمیم گرفته اند او را همراه عمویش به اعماق تاریک دریا بفرستند، تصمیم به فرار می گیرد. او و آلبرتو به شهر آدم ها می روند و سعی می کنند با پیروزی در یک مسابقه، موتور وسپا بخرند و با آن از آنجا فرار کنند و...
شخصیت های داستان خیالی هستند و این نکته ی قابل ذکری است که بهتر است درباره ی آن با فرزندتان صحبت کنید. کودکان اغلب از قوّه ی تخیّل قوی برخوردارند. پس احتمالاً به داستان و شخصیت ها در ذهنشان پروبال خواهند داد. شما می توانید در سروسامان دادن به این افکار به او کمک کنید. بعضی می گویند در این انیمیشن اختلاف خانوادگی و فرار از خانه نمایش داده می شود. به همین علّت کارشناسان تربیتی تماشای آن توسط کودکان را توصیه نمی کنند.

بازیگران: جورج وندت، کریستی الی، اشلی لانگ، تد دانسون
کارگردان: Enrico Casarosa
نویسنده: Enrico Casarosa / Jesse Andrews / Simon Stephenson
تهیه کننده: Andrea Warren

شخصیت ها

لوکا:

او شخصیت اصلی داستان است. پسری رؤیاپرداز و کنجکاو که در اعماق دریا به عنوان موجودی دریایی زندگی می کند.

آلبرتو:

آلبرتو دوست لوکا است. او هم مانند لوکا قبلاً در اعماق دریا زندگی می کرده اما حالا به خشکی آمده و ماجراجویی می کند.

جولیا:

دختری سرزنده که بقیه او را عجیب وغریب می دانند. او با آلبرتو و لوکا در شهر کوچک ساحلی آشنا می شود.

کشور سازنده:

ایالات متحده آمریکا

کمپانی سازنده:

Pixar Animation studios / Walt Disney Pictures
مریم فروزان کیا نظرش را اینگونه می نویسد:
نکته پایانی برای من حضور و پذیرش هیولاها در بین مردم بود و آن دو پیرزنی که اتفاقا محجبه هم بودند و سال ها هویت خود را از مردم مخفی کرده بودند این برای من معنی پذیرش افراد با باورها و عقاید مختلف را داشت اینکه خیلی از ادم ها در بین ما زندگی می کنند که عقایدشان با عقاید و باورهای ما متفاوت است اما به خاطر ترس عدم پذیرش و تفکرات و تبلیغات غلطی که از این دسته از افراد در بین مردم رواج یافته به باورهای غلطی دامن زده است می توانیم بدون هیچ قضاوتی تمام افراد را بپذیریم مگر آنکه عکسش به ما ثابت شود این انیمیشن را به چند بخش تقسیم بندی کردم 1- پدر و مادرها و نوع برخورد آن ها 2- نقش والدین در رفتار و تربیت و واکنش فرزندان 3- دوستی و روابط کودکان باهم 4- کار تیمی برای رسیدن به یک هدف واحد 5- اهمیت نقش رهبر تیم برای حفظ تیم 6- قضاوت نکردن باورها و عقاید افراد و عدم دسته بندی آن ها. در انتها باید بگویم این انیمیشن را بسیار دوست داشتم و آن را آموزشی می دانم شاید مثل نمو و دوری نخواهم یک بار دیگر تماشایش کنم اما نکات آموزشی اش بسیار حائز اهمیت بود تنها بد آموزی از نظر من رابطه یک دختر با دو پسر و زندگی با آن ها بود که در فرهنگ خارج پذیرفته و در فرهنگ ما پذرفته نیست همچنین در این انیمیشن بر آموزش و مدرسه رفته خیلی تأکید شده بود و در پایانش هم پیکسار این انیمیشن را به Patricia Willrett دبیر 45 ساله ایی فوت شده تقدیم کرده که در تمام عمرش عاشق درس و دانش آموزانش بوده. This film is dedicated to Alberto Surace، Patty Ann Buchholz Willrett (1974 – 2020)، and all the friends who pulled us out of the water and helped us find our way

اژدهای آرزو

انیمیشن آرزو اژدها (اژدهای آرزوها)

انیمیشن Wish Dragon
محصولی از شرکت: سونی پیکچرز، کلمبیا پیکچرز
کارگردان: کریس اپل هانس
وضعیت اکران: در چین اکران شده و پخش آن در کشورهای دیگر ادامه دارد.

ایده ساخت این فیلم براساس طرحی بود که سونی آن را در سال 2018 مطرح کرد و ستاره کهنه کار و محبوب در عرصه بین المللی یعنی جکی چان از صداپیشگان اصلی آن است. بسیاری از مخاطبان آمریکایی این ستاره را با هنرهای رمزی و قدرت او در خلق لحظات کمدی در فیلم ها و نمایش های تلویزیونی متعدد می شناسند. برای مخاطبان قدیمی جکی جان ستاره ای کونگ فو کار است که بیشتر بدلکاری های آثارش را خود برعهده می گیرد که از آن جمله می توان به استاد مست، داستان پلیس و ساعت شلوغی اشاره کرد. اما نسل های جوان هم او را با صداپیشگی در آثار انیمیشنی همچون پاندا کونگ فو کار یا حضور در فیلم بازسازی شده بچه کاراته کار می شناسند.

اژدهای آرزوها

اما به جز جکی چان بازیگران دیگری همچون کنستانس وو، جان چو و بابی لی هم در این فیلم انیمیشنی صداپیشگی کردند. این فیلم تلفیقی از کمدی و دنیای اساطیری است که پیامدهای اخلاقی آرزو کردن در دوران مدرن را به تصویر می کشد. به عبارت بهتر این فیلم موضوعی را دست مایه کار خود قرار داده که از غنای کامل برای سرگرم کردن مخاطبان از هر سنی برخوردار است.
در انیمیشن اژدهای آرزوها پسری نوجوان، صاحب یک قوری جادویی می شود که اژدهای خسته درون آن باید سه آرزویش را برآورده کند. مخاطب این فیلم کودکان هستند، اما هرکسی، در هر سنی، با دیدن آن به یاد علاءالدین (Aladdin) شرکت دیزنی می افتد. انگار که جدیدترین انیمیشن نتفلیکس همان علاءالدین در شانگهای است. جان چو به جای ویش دراگون صحبت می کند و تحت تأثیر رابین ویلیامز است که در انیمیشن 1992 دیزنی به جای جینی پرحرف (غول چراغ) صحبت می کرد. اما بدون آهنگ های جذاب و استقبال نسل های مختلف، این انیمیشن چیزی بیش از فیلمی برای مقایسه شدن با نسخه قدیمی خود نیست.

مینیون ها

مینیون ها: ظهور گرو

Minions: The Rise of Gru‎ یک فیلم سینمایی پویانمایی رایانه ای آمریکایی در دست ساخت سه بعدی در ژانر کمدی که دنباله ای بر فیلم مینیون ها محسوب می شود. این فیلم قرار است در تاریخ 4 ژوئیه 2022 از سوی کمپانی یونیورسال استودیوز منتشر شود.
این فیلم قرار بود در تاریخ 3 جولای 2021 از سوی کمپانی یونیورسال استودیوز منتشر شود به علت شرایط و همه گیری بیماری کرونا به تاریخ 4 ژوئیه سال 2022 موکول شد.
پس از گذشت نزدیک به 5 سال از اکران قسمت اول، تا سال 2022 باید منتظر اکران انیمیشن مینیون ها 2 باشم. این موجودات زرد رنگ بامزه به عنوان دستیار گرو (با صداپیشگی استیو کرل) در فیلم های مجموعه Despicable Me حضور داشتند، اما اولین بار در سال 2015 صاحب یک فیلم اختصاصی برای خودشان شدند که به ریشه های این شخصیت های دوست داشتنی می پرداخت. این فیلم با فروش خوبی که در باکس آفیس داشت به پنجمین انیمیشن سینمایی پرفروش تاریخ تبدیل شد و مجموع فروش فرنچایز Despicable Me را به 3.5 میلیارد دلار رساند تا این مجموعه موفق ترین فرنچایز انیمیشنی تاریخ لقب بگیرد.
با توجه به این موفقیت ها، اصلاً عجیب نبود که استودیوی Illumination تصمیم بگیرد تا دنباله ای برای انیمیشن Minions بسازد. به همین دلیل قسمت دوم آن با نام رسمی Minions: The Rise of Gru (مینیون ها: ظهور گرو) معرفی شد و کایل بالدا نیز مجددا وظیفه کارگردانی این قسمت را بر عهده گرفت. انیمیشن مینیون ها 2 ماجرای این موجودات کوچک را در حالی که به شخصیت گرو نوجوان می پیوندند دنبال می کند.

لباس بچگانه

لباس بچگانه

  • 1687
  • 1396/3/11