سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
بهترین راهنمای انتخاب سایز لباس کودک

بهترین راهنمای انتخاب سایز لباس کودک

  • 1397/4/10
  • 11331
در خرید لباس کودک نکته های بسیاری وجود دارد که باید رعایت کنید. استانداردهای سایزبندی گوناگون و رشد سریع کودکان از جمله نکات مهم در خرید لباس کودک است.

یکی از مشکلات والدین در هنگام خرید لباس کودکان یا نوزادان دانستن سایز لباس آن ها است. حتی در بسیاری از مواقع ممکن است خواسته باشید برای یکی از کودکان فامیل لباسی تهیه کنید و از سایز دقیق آن ها اطلاعاتی نداشته باشید. استانداردهای متفاوت سایزبندی لباس بچگانه، رشد سریع کودکان و نکات دیگر مواردی است که هنگام خرید لباس بچگانه باید به آن توجه کنید. در این مقاله سعی داریم درباره سایز لباس کودک بیشتر صحبت کنیم.

راهنمای سایز لباس کودک

خرید لباس برای نوزادان و کودکان اگرچه بخش شیرینی است، اما دردسرهایی نیز دارد. به عنوان مثال اگر جزء آن والدینی هستید که به تازگی پدر و مادر شده اید ممکن است زیاد از سایز لباس کودک سر در نیاورید. این راهنمای سایز لباس کودک دقیقاً برای شماست. موارد زیر را بخوانید و در خریدهای بعدی خود به آن توجه داشته باشید.

استانداردهای متفاوت برای سایزبندی

اول از هرچیزی لازم است به این نکته توجه داشته باشید که نوزادان و کودکان شما نیز مثل بزرگسالان دارای سایزهای متفاوتی هستند. و قرار نیست همه لباس های نوزادان در یک سایز ارائه شود. به علاوه سایزبندی استاندارد نیز مانند لباس بزرگ ترها برای ارائه سایز لباس کودک وجود دارد که معمولا از آن بی اطلاع هستیم. اما با این وجود ممکن است در بازار با استانداردهای متفاوتی روبرو شوید. پس پیش از اینکه به خرید لباس برای کودک یا نوزاد خود بپردازید نسبت به استانداردهای گوناگون سایزبندی اطلاعاتی جمع آوری کنید.

راه راه 6 رنگ تیک تاک

آگاهی از اندازه کودک خود

اندازه های کودک یا نوزاد خود را بدانید. در انتخاب سایز مناسب برای خرید لباس کودک، لازم است اندازه های بدن کودک خود را بدانید. قد، دور کمر، دور باسن و غیره. به جز این باید در نظر داشته باشید که سرعت رشد در کودکان و نوزادان از ما بزرگسالان خیلی سریع تر است. همچنین لازم است بدانید که این سرعت رشد در دخترها و پسرها با هم متفاوت است. به طور مثال، وزن یک نوزاد پسر 6 ماهه حدود 8 کیلو و وزن یک دختر 6 ماهه حدود 6 کیلوگرم است. ولی طراحان لباس این مورد را در نظر نمی گیرند و هنگام سایزبندی هر دو را به شکل واحدی انجام می دهند. این وظیفه شماست که لباس مناسب فرزند خود را پیدا کنید.

بهتر است بدانیم: اهمیت غذای کمکی برای کودکان

حق انتخاب سایز لباس در هنگام خرید لباس کودک

از جمله مثال هایی که در موقع خرید لباس کودکان ممکن است با آن روبرو شوید عبارت هایی شبیه به این است 6-9M یا 9M. مفهوم این دو عبارت این است که هر دو برای کودکان 9 ماهه مناسب است.اما در حالت اول نوزادان را بر اساس درشتی و ریزی هیکل در نظر گرفته است و علامت آن نشان می دهد که این لباس را نوزادان 6 تا 9 ماه می توانند استفاده کنند. ولی نکته این جا است که ممکن است شما بخواهید در موقع خرید لباس کودک خود برای او لباسی راحت تر و گشاد تر تهیه کنید. پس می توانید از لباسی که متناسب با 9 ماهگی او است در 6 ماهگی هم استفاده کنید.

نکته های پایانی

همان طور که در موارد بالا نیز به صورت نکته ای اشاره شد، سن، ملاک خوبی برای خرید لباس کودک نیست. کودکان با یکدیگر دارای تفاوت های بسیاری هستند. سایز بندی ها نیز ممکن است دارای استانداردهای متفاوتی باشند. به همین خاطر برای خرید لباس کودک بهتر است به غیر از سن و استانداردهای ارائه شده، اندازه فرزند خودتان را به طور حدودی یا شاید بهتر باشد بگوییم دقیق بدانید.

بهتر است بدانیم:بررسی کرونا ویروس و کودکان

در سایت سبزآبی می توانید با کمک اندازه های زیر خرید بهتری داشته باشید.

راهنمای سایز

به صورت زیر اندازه گیری کنید.

راهنمای سایز

نکاتی که گفته شد شما را در انتخاب لباس مناسب برای فرزندان دلبندتان راهنمایی می کند. اما این به معنای کامل بودن آموخته های ما نیست. مشورت گرفتن از فروشنده ها، یا کمک گرفتن از افرادی که به طور مرتب با این موارد درگیر هستند می تواند کمک زیادی در هنگام خرید لباس کودکان و نوزادان شما باشد.


لباس نوزاد

لباس نوزاد

  • 2087
  • 1396/3/11