سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
7 کتاب کاربردی برای تقویت هوش

7 کتاب کاربردی برای تقویت هوش

  • تاریخ: [سه شنبه 1399/آذر/04]
اگر مانع بازی بچه ها شویم، هستی، خلاقیت، قدرت یادگیری و آینده را از آنها گرفته ایم. بچه ها برای رشد مهارت های اجتماعی، عاطفی، شناختی (تفکر) و جسمی به بازی نیاز دارند.

بازی به آنها کمک می کند که یاد بگیرند چگونه با بچه های دیگر، مشارکت و همکاری داشته باشند، اختلافات را برطرف و مسایل را حل کنند. این مهارت ها، توانایی ها و نگرش ها در ایجاد اساسی مستحکم برای یادگیری های آینده ضروری است. به علاوه، بازی تخیل و خلاقیت، مهارت های ادبی و عددی، مهارت های حل مسأله، مهارت های اجتماعی (از جمله یادگیری نحوه ی کنار آمدن با دیگران و...)، مهارت های بدنی (شامل تعادل، توازن، انعطاف و...)، حرف زدن و گوش دادن، روابط و امنیت عاطفی، اضطراب و تنش، همدلی و توانایی پذیرش تفاوت ها و درک ما از خود و جایگاهمان در جهان را افزایش می دهد.در ادامه با کتاب های مناسب تقویت هوش و حافظه کودکان آشنا شوید.

کتاب تقویت هوش کودک

1) کتاب ۱۵۰ شیوه تقویت هوش کودک

نویسنده: آن باکوس، کریستیان رومن

مترجم: محسن عابدی

درباره کتاب ۱۵۰ شیوه تقویت هوش کودک

در آموزش کود​ک نباید فقط به واقعیات بسنده کنیم، بلکه باید به کیفیت ادرا​ک، خلاقیت و فعالیت های فکری وی نیز توجه داشت. همچنین، تثبیت بنیان های فکری کود​ک، تنها از طریق افزایش نیروی جسمی وی امکان پذیر نیست. با این رویکرد، تربیت با هدف نابغه سازی کود​ک صورت نمی گیرد، بلکه با هدف رشد کود​ک در فضای گرم و امید بخشی است که در آن فرایند ذهنی و فکری جایگاه واقعی خود را پیدا می کند. این فرایند دارای ابعاد متفاوتی است. همه کودکان به یکاندازه به کشف و یادگیری تمایل دارند. این یک کنجکاوی غریزی است و چه بسا بتوان آن را «میل به پیشرفت و احساس تلاش و کوشش» نامید. این ها مواردی است که پیشنهاد می کنیم با فرزندان خود تمرین کنید. البته، این ویژگی ها باید بهبود یابد و چه بهتر که این اقدام در فضایی فرحبخش صورت گیرد. آیا چیزی لذتبخش تر از بازی کودکان به همراه والدین وجود دارد؟!

برای دانلود کتاب 150 شیوه تقویت هوش کودک از فیدیبو اینجا کلیک کنید.

کتاب تقویت هوش کودک

2) کتاب تقویت هوش و حواس کودک

نویسنده: کاترین مرشی

مترجم: طاهره طالع ماسوله

درباره کتاب تقویت هوش و حواس کودک

کودکان نیاز دارند یک بازی یا یک فعالیت را بارها تکرار کنند تا به مرور زمان بتوانند آن را بدرستی و کامل انجام دهند. بنابراین انتظار نداشته باشید که در اولین مرتبه فرزند شما بتواند این بازی ها و فعالیت ها را به خوبی انجام دهد بلکه همان گونه که آن را انجام می دهد بپذیرید. این کتاب دارای توصیه های بی شمار، بازی و فعالیت هایی است که در شادی و تقویت هوش کودکتان موثر است.

برای دانلود کتاب تقویت هوش و حواس کودک از فیدیبو اینجا کلیک کنید.

بازی آسان برای افزایش هوش

3) ۱۰۱بازی آسان برای افزایش هوش

نویسنده: باربارا شر

مترجم: امیر جهانیان نجف آبادی، حدیث ایمانی

درباره کتاب 101 بازی آسان برای افزایش هوش

حدود ۱۰۰ سال از ساخت اولین آزمون هوشی می گذرد و در این مدت تا الان نظرات زیادی از طرف متخصصین روانشناسی در رابطه با هوش ارایه شده است. هر کسی از هوش تعریف خاصی ارایه نموده، مثلاً فردی چون آلفرد بینه هوش را میزان توانمندی شخصی می داند (براساس نمره آزمون خودش)، برخی به هوش توانایی سازگاری با محیط درون و بیرون و برخی چون هوارد گاردنر هوش را مجموعه ای از توانمندی ها چون هوش فضایی، بصری، منطقی ـ ریاضی، بین فردی، موسیقیایی، حسی حرکتی، درون فردی و کلامی می داند. از طرفی فردی چون وکسلر هوش را مجموعه ای از مهارت ها از جمله مهارت های عصب ـ روانشناختی چون توجه و حافظه می داند. و این مهارت های گوناگون را می توان از طریق ابزارهای ساخته شده مورد سنجش قرار داد. اما در عین حال برطبق نظرات افرادی چون گاردنر می توان ابعاد مختلف هوش را تقویت نمود و تا سطح بالایی پیش برد.

برای دانلود کتاب 101 بازی آسان برای ​افزایش هوش اینجا کلیک کنید.

بازی تمرکزی برای تقویت تمرکز

4) 101بازی تمرکزی برای تقویت تمرکز، توجه، رشد ذهنی و هوش کودکان

(تولد تا 12 سالگی)

مؤلف: باربارا شر

مترجمان: الهه حجه فروش، محمد بهشتیان

ناشر: بهشتیان​

درباره کتاب 101 بازی تمرکزی برای تقویت تمرکز، توجه، رشد ذهنی و هوش کودکان

نگارنده به خواننده نشان می دهد که چگونه توجه کودکان را با بازی های جالب و دوست داشتنی جلب نماید و چگونه به آنها کمک کند قدرت تمرکز خود را افزایش دهند به گونه ای که بتوانند در سراسر زندگی از آن بهره مند شوند. وی بازی ها را براساس سن کودکان به چهار بخش تقسیم کرده است که عبارت اند از: بازی های ویژه کودکان زیر یک سال، کودکان یک تا سه سال، کودکان سه تا شش سال و کودکان شش تا دوازده سال که نام برخی از بازی ها به قرار زیر است: اسباب بازی های آویزان، نور چراغ قوه در تاریکی، شکار آهن ربا، در بطری را ببند، تمرین ضربه زدن، سایه بازی، جورکردن کلمات، گزارش پلیس، اسم اصوات، نقاشی روی کاشی و هنر برنامه ریزی.

برای تهیه کتاب 101 بازی تمرکزی از سایت گیسوم اینجا کلیک کنید.

هوش شناختی

5)‌ کتاب ‫بازی های آموزشی برای تقویت هوش شناختی (آی کیو) ‫

جلد اول و دوم

درباره کتاب بازی های آموزشی برای تقویت هوش شناختی - جلد اول

یکی از بزرگ ترین مسایل پیش روی مربیان در عصر حاضر، درگیر شدن با گروه های گسترده و گوناگون دانش آموزان است. بازیکنانی که در یک کلاس درس می خوانند از نظر انگیزش، اشتیاق، سطح تلاش، توانایی و سبک های یادگیری متفاوت هستند و زمینه های فرهنگی و خانوادگی و تجارب غیررسمی متفاوتی دارند، همه ی این موارد در میزان یادگیری و اثربخشی او مؤثر است. با این حال در مدارس، محتوا و تجارب یادگیری در قالب های یکسان و از پیش معلوم شده ریخته شده است و در بیشتر موارد از روش های سنتی یکسان برای تدریس همه ی موضوعات به فراگیران استفاده می شود. به نظر می رسد که در برنامه ریزی درسی مدارس، تفاوت های فردی چندان مورد توجه قرار نگرفته و تجارب یاددهی ـ یادگیری با در نظر گرفتن متوسط افراد شکل گرفته است. علاوه بر این برای آنکه بچه ها به یادگیری بهتر و عمیق تری دست یابند، لازم است باعلاقه و اشتیاق در فعالیت های یادگیری درگیر شوند؛ بنابراین استفاده از روش های سنتی که اغلب خشک و غیر برانگیزاننده هستند، نمی تواند چندان مؤثر باشد. برای حل این مسایل و قرار دادن آموزش در مسیر توجه به قابلیت ها و ویژگی های فردی و ایجاد محیط یادگیری شاد و برانگیزاننده، می توان از بازی ها در تدریس و یادگیری بهره گرفت. بازی دانش آموزان کمک می کند که اطلاعات را به روشی جالب و کنش و واکنشی، بررسی و کسب کنند. بازی ها سرگرمی های لذت بخش و هیجان انگیزی هستند که باعث درگیری کامل تمرکز و علایق بچه ها می شوند و از این طریق یادگیری را تسهیل می کنند. فراگیران به طور طبیعی با این نوع یادگیری پویا برانگیخته می شوند و به آن پاسخ می دهند. بازی ها نه فقط شاگردان را در روشی سرگرم کننده و جالب که محیط های یادگیری رقابتی و تعاملی به وجود می آورند، برمی انگیزانند، بلکه برای حیطه ی ارزشیابی نیز دلایل خاصی دارند. بازی موقعیتی ایجاد می کند که دانش آموزان بتوانند پیشرفت خود را در یک روش غیرتهاجمی مشاهده کنند. به علاوه بازی ها برای شاگردان و معلم به جای ایجاد بازخورد بعد از امتحان، بازخورد فوری فراهم می کند و بنابراین باعث می شوند معلمان شکاف های یادگیری را تشخیص دهند و در جلسات بعدی جبران کنند. شاگردان نیز قبل از شرکت در آزمون به ضعف های خود پی می برند و درصدد رفع آن بر می آیند. از این لحاظ، بازی نتایج منفی شکست را که ممکن است کاملاً جدی و پایدار باشد، از بین می برد. با توجه به این نکات مثبت در استفاده از بازی ها به عنوان یک روش تدریس و ارزشیابی، در این کتاب تلاش شده است، بازی های آموزشی قابل استفاده در کلاس درس معرفی و در اختیار معلمان گذاشته شود. امید است این کتاب و جلدهای بعدی آن، گامی مؤثر در ایجاد تغییرات مثبت در نظام آموزشی کشور باشد.

برای دانلود کتاب بازی های آموزشی برای تقویت هوش شناختی جلد یک از فیدیبو اینجا کلیک کنید.

برای دانلود کتاب بازی های آموزشی برای تقویت هوش شناختی جلد ​دو از فیدیبو اینجا کلیک کنید.

بازی و فعالیت عددی برای تقویت ذهن

6) کتاب ۱۵۰ بازی و فعالیت عددی برای تقویت ذهن

نویسنده: جین کمپ

مترجم: ابوالفضل امیریان

ناشر: با فرزندان

درباره کتاب ۱۵۰ بازی و فعالیت عددی برای تقویت ذهن

یادگیری باید براساس سرگرمی باشد. کودکان پیش دبستانی تمایزی بین کار و بازی و یا بازی و یادگیری قائل نمی شوند. تا زمانی که کودک از آنچه انجام می دهد لذت می برد، یادگیری و آموزش را کاملاً با آغوش باز می پذیرد.

کودکان دنیای پیرامون خود را از طریق بازی کشف می کنند، ولی نمی توانند همیشه خودشان بازی هایشان را سازماندهی و اداره کنند. به همین دلیل، کودک به مشارکت شما نیازمند است. بنابراین همه ی بازی ها، سرگرمی ها و فعالیت هایی که در این کتاب طراحی شده، برای این است که شما و فرزندتان آن ها را با هم انجام دهید. آموزش ممکن است جدی باشد، ولی بازی ها لذت بخش و سرگرم کننده اند. پس همان طور که بازی می کنید، با هم حرف بزنید، بخندید و در مواقع لزوم کودکتان را راهنمایی کنید.

این کتاب پر است از بازی ها و فعالیت هایی که کودکتان را شیفته خود می کند و به او همه چیز را درباره ی دنیای اعداد و منطق یاد خواهد داد. بسیاری از مهارت هایی که کسب می کند، در آینده در زمینه ی ریاضی و خواندن به کودکتان کمک خواهد کرد. فصل اول این کتاب، در ابتدا به بازی های شمارشی و تشخیص اعداد می پردازد. ممکن است نیاز داشته باشید تا به طور مرتب به این فصل مراجعه کنید، چرا که مهارت های ریاضی کودک به مرور زمان افزایش می یابد و هربار که یک بازی انجام می دهد، سطح فهمش بیش تر می شود.

برای دانلود کتاب 150 بازی و فعالیت عددی برای تقویت ذهن از طاقچه اینجا کلیک کنید.

بازی کودکانه جهت تقویت هوش

7) کتاب ۱۵۰ بازی کودکانه جهت تقویت هوش

نویسنده: آن باکوس – کریستیان رومان

مترجم: فاطمه کاظمی

ناشر: آئینه دانش

درباره کتاب ۱۵۰ بازی کودکانه جهت تقویت هوش

کتاب ۱۵۰ بازی کودکانه جهت تقویت هوش بازی های متنوعی را معرفی کرده است که همه در بهبود و تقویت هوش کودک موثر هستند. پنجاه سال است که تحقیقات متعددی در زمینه ی فهم ماهیت فعالیت ادراکی کودک و چگونگی پیشرفت آن انجام شده است. به عبارت دیگر، تحقیقات متعددی در زمینه روشی که کودک به وسیله ی آن می آموزد، رشد می کند و آموخته هایش را به صورت منظم دسته بندی می نماید، صورت گرفته است.

هدف اول بازی های پیشنهادی این کتاب راهنمای والدین، سرگرمی گروهی و همچنین همگامی با رشد تیز هوشی کودک است. انجام هرگونه فعالیت فکری، با تشویق و ممارست بیشتر می شود. در این جا منظور ما تشدید فعالیت های فکری یا تشویق کودک به سبقت گرفتن از سنش نیست. در واقع، شما صرفاً با مطالعه این کتاب تربیت و پرورش کودک نمی توانید فرزندتان را به نابغه کوچک تبدیل کنید. شما نباید در برابر رشد فکری کودکتان؛ موضع منفی بگیرید و منتظر باشید او به تنهایی پیشرفت کند؛ زیرا هرقدر در تغییر صورت عکـس العمل های ناخوداگاه و طبیعی کودک سهیم باشید، توانمندی ها و تمایلش به یادگیری بیشتر می شود.

برای دریافت کتاب 150 بازی کودکانه جهت تقویت هوش از آریاکید اینجا کلیک کنید.

*

*

*
مطالعه درباره ذهن و شناخت کودکان، در کنار رفع نیازهای اصلی کودک لازمه یک تربیت سالم است. تیم سبزآبی با تهیه لباس های نوزاد و کودک برای تامین نیاز کودک شما تلاش می کند. برند آشور سابق، تیک تاک و برگ سبز مارک های لباس کودک هستند که در این فروشگاه عرضه می شوند.

لباس کودک

لباس کودک

  • تاریخ: [پنج شنبه 1396/خرداد/11]
آلرژی در کودک

آلرژی در کودک

  • تاریخ: [شنبه 1399/شهریور/29]
ست لباس پسرانه در پاییز

ست لباس پسرانه در پاییز

  • تاریخ: [شنبه 1396/آذر/25]
پستانک دادن به نوزاد مضر است؟

پستانک دادن به نوزاد مضر است؟

  • تاریخ: [چهار شنبه 1399/شهریور/26]