سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
روش های پیدا کردن کد پستی

روش های پیدا کردن کد پستی

  • 1400/3/12
  • 93
کد پستی ده رقمی کاملا مکان جغرافیایی مورد نظر را مشخص می نماید.

کد پستی چیست؟

کد پستی 5 رقمی که پیش از این در آدرس نویسی بر روی مرسولات پستی به کار می رفت، نیاز به نوشتن نشانی را به طور کامل مرتفع نمی ساخت. از سوی دیگر، هر یک از سازمان ها و شرکت ها نیز برای خود پلاک های خاصی داشتند که سبب ساز تداخل و سردرگمی در شناسایی پلاک ها می شد. لذا طرح استفاده از کد پستی ده رقمی، پس از جمع آوری اطلاعات یک دوره 5 ساله (از 1370 تا 1375) و در سال 1376، مورد تصویب دولت و مجلس قرار گرفت. بدین نحو که با افزودن 5 رقم دیگر به کد پستی قبلی، برای هر مکان اعم از مسکونی، تجاری یا اداری، یک کد منحصر به فرد و یگانه در نظر گرفته شد.

ساختار کدپستی 10 رقمی چگونه است؟

کد پستی ده رقمی کاملا مکان جغرافیایی مورد نظر را مشخص می نماید، بدین شکل که پنج رقم اول محدوده جغرافیایی را مشخص می نماید، رقم ششم ردیف ساختمان را در محدوده جغرافیایی نشان می دهد و چهار رقم آخر شماره شناسایی مکان مورد نظر در ساختمان را مشخص می کند.
کد پستی 10 رقمی کاربرد های مختلفی دارد. برای خرید از فروشگاه اینترنتی سبزآبی و برای دریافت بسته ها از طریق سیستم پست لازم است که کد پستی ارسال کننده کالا و دریافت کننده آن بر روی بسته پستی درج شود و بدون کد پستی مبدا و مقصد اداره پست بسته و خرید های اینترنتی شما را ارسال نخواهند کرد. همچنین لازم است نام شهر و شهرستان خود به همراه آدرس دقیق را در پروفایل خود بنویسید. کد پستی مبدا (یعنی ما) برای آن لازم است که در صورت برگشت خوردن بسته ارسالی، اداره پست از طریق کد پستی مبدا آن بسته را به ارسال کننده برگشت بدهد.

کد پستی از سایت اداره پست

در دسترس ترین و سریع ترین راه برای پیدا کردن کد پستی استفاده از سایت است. شما می توانید با مراجعه به وبسایت و سامانه شرکت ملی پست ایران و وارد کردن اطلاعاتی مانند نام استان و شهر به سه گزینۀ مختلف جهت جست و جوی کد پستی دسترسی پیدا کنید. در این سه گزینه با واردکردن نام معبر آخر، پلاک، نام کسب و کار یا نام ساختمان، آدرس دقیق به شما بصورت پیشنهادی نمایش داده می شود. اگر آدرس شما در این پیشنهادات بود، با تایید کردن آدرس نمایش داده شده، در این بخش کد پستی کلیۀ طبقات و واحدهای ساختمان را مشاهده خواهید کرد. اما باید بدانید که در بعضی مناطق کوچه های داخلی را نمایش نخواهد داد. همچنین اگر تاکنون کد پستی نداشتید می توانید درخواست کد پستی از طریق سایت شرکت پست بدهید.

دریافت کد پستی از طریق پیامک

گرفتن کد پستی از طریق پیامک یکی از راه های دریافت کد پستی است. برای دریافت کد پستی از طریق پیامک کافیست تا شماره تلفن ثابت محلی که قصد گرفتن کد پستی آن را دارید به شماره 7087 ارسال کنید. این امکان از طریق قرارداد شرکت ملی پست ایران با یک شرکت خصوصی فراهم شده و هزینه آن 200 تومان است.

قبض آب و کد پستی

پیدا کردن کد پستی از طریق قبض کاغذی

اولین راهی که به ذهن ما برای پیدا کردن کد پستی می رسد، رفتن سراغ یکی از قبض های ساختمان است. مانند قبض آب یا برق. کد پستی ساختمان روی برگه و اطلاعات قبوض مربوط به ساختمان ثبت شده است و به راحتی می توانید آن را پیدا کنید.
در برخی مواقع، مثلاً در زمان تغییر محل سکونت، دسترسی به قبض امکان پذیر نیست. همچنین در حال حاضر بسیاری از قبوض به صورت پیامکی برای مالک ساختمان ارسال می شود و اگر شما مستاجر باشید به قبض دسترسی نخواهید داشت. در این شرایط می توانید از روش های دیگر استفاده کنید.

بدست آوردن کد پستی از طریق اجاره نامه

اگر در ملک محل سکونت مستاجر هستید، در صورتی که اجاره نامه شما دارای کد رهگیری و هولگرام باشد، در صفحه اول اجاره نامه در قسمت “موضوع قرارداد و مشخصات مور اجاره” کد پستی 10 رقمی واحد به طور دقیق نوشته شده است.

سبزآبی در تلاش است کالاهای خود را در سریع ترین زمان ممکن به دستتان برساند. در این راه لازم است کد پستی و آدرس دقیق در هنگام خرید وارد کنید.

لباس کودک

لباس کودک

  • 1531
  • 1396/3/11