سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
خرید لباس نوزاد

خرید لباس نوزاد

  • 1396/3/11
  • 1862
نکاتی که در خرید لباس نوزاد باید به آن توجه داشت.بدیهی است که هر پدر و مادری که برای اولین بار خود را برای فرزند دار شدن آماده می‌کنند، شور و اشتیاق بالایی در خرید لباس

بدیهی است که هر پدر و مادری که برای اولین بار خود را برای فرزند دار شدن آماده می کنند، شور و اشتیاق بالایی در خرید لباس نوزاد دارند. بنابراین در تلاش بر این هستند که در خرید لباس نوزاد، انتخاب های مناسبی داشته باشند. همچنین با توجه به تنوع لباس های موجود در بازار و وجود اجناس با نرخ های مختلف، بهتر است که قبل از خرید لباس نوزاد اطلاعاتی در این زمینه بدست آورند.
با توجه به این که نوزاد تازه متولد شده پوست لطیف و حساسی دارد، در خرید لباس نوزاد تنها نباید سلیقه ای عمل کرد و ظاهر لباس را سنجید، بلکه باید نکات مهم دیگری را نیز در نظر گرفت. به طور مثال اگر لباس نوزاد انتخاب شده تنها ظاهر آراسته و زیبایی داشته باشد ولی راحتی نوزاد را فراهم نسازد، مسلماً انتخاب مناسبی نخواهد بود. بنابراین در اینجا هر آنچه که در خرید لباس نوزاد باید به آن توجه داشت، بررسی می شود.
از آنجایی که نوزاد شما ممکن است در طول روز بارها لباس خود را کثیف کند، بنابراین در خرید لباس نوزاد، لباس های انتخاب شده باید به گونه ای باشند که بدون اذیت کردن نوزاد، بتوان لباس را عوض کرد. همچنین برای نوزاد باید تعداد قابل قبولی لباس تهیه کرد تا در مواقعی که لباس نوزاد کثیف می شود و امکان شست و شوی آن وجود ندارد، از لباس جایگزین استفاده شود.

انتخاب جنس مناسب لباس در خرید لباس نوزاد
در خرید لباس نوزاد، جنس لباس از اولویت های انتخاب لباس مناسب است. سعی کنید جنس لباس انتخاب شده نخی و نرم باشد یا از پارچه های پنبه ای و جنس های دیگر نرم مثل مخمل و کرک باشد تا نوزاد احساس راحتی کند. همچنین از انتخاب لباس های خزدار که ممکن است باعث ناراحتی در تنفس نوزاد شود، بپرهیزید.

انتخاب سایز مناسب در خرید لباس نوزاد
پیش بینی سایز نوزاد در ابتدای تولد اندکی دشوار است. عده ای از نوزادان در هنگام تولد جسه ی درشت و عده ای جسه ی کوچکی دارند و همچنین بسیاری از نوزدان از 0 تا 3 ماهگی رشد سریعی دارند. و بعضی از نوزادان از همان بدو تولد هم جسه ی درشتی داشته و هم سرعت رشد خیلی بالایی دارند به طوری که برای این نوزدان باید از لباس هایی با سایز بزرگتر استفاده کرد. بنابراین بهترین نکته در خرید لباس نوزاد این است که لباس ها را در اندازه های مختلف و ترجیحاً غیرهم سایز انتخاب کنیم چرا که نوزاد ما هر لحظه در حال رشد کردن است.
همچنین باید دقت کرد که لباس های خریداری شده برای نوزاد، متناسب با زمان تولد نوزاد باشد. به طور مثال اگر فرزند شما قرار است که در اواخر فصل تابستان متولد شود، لباس های گرم خریداری کنید.

انتخاب رنگ لباس در خرید لباس نوزاد
از جمله نکاتی که در خرید لباس نوزاد باید به آن توجه داشت، رنگ لباس است. سعی کنید لباس های تیره انتخاب نکنید و اولویت شما با لباس های رنگ روشن باشد. از آنجایی که تمیزی لباس های نوزاد اهمیت بخصوصی دارد و رنگ های روشن کثیفی لباس را زودتر نمایان می سازند، از این جهت انتخاب مناسبی خواهند بود. همچنین استفاده از رنگ های شاد، به نوزاد شادابی و طراوت بیشتری می بخشد.
در ادامه نمونه هایی از لباس های مناسب برای خرید ارائه می شود.

انتخاب سرهم های نوزادی:
یکی از بهترین گزینه ها در خرید لباس نوزاد، سرهم های نوزادی است. سرهمی مناسب است که عاری از هرگونه زیب و وسیله آزاردهنده برای پوست لطیف نوزاد باشد. این گونه لباس ها اگر از قسمت جلو، دکمه دار باشند، می توان به راحتی لباس نوزاد را عوض کرد. و نوزاد کمتر اذیت می شود. نمونه ای از این سرهم ها در زیر آورده شده است:

انتخاب سرهم پسرانه طرح فراک در خرید لباس نوزاد

اگر نوزاد شما متولد فصل گرم تابستان است، انتخاب سرهم های بدون آستین، مانند زیر پیشنهاد می شود:

بلوز و شلوار مناسب برای نوزاد
از دیگر گزینه های لباس راحتی مناسب برای نوزاد، انتخاب بلوز و شلوارهای نخی مناسب است. در انتخاب شلوار به این نکته توجه داشته باشید که کش شلوار سفت نباشد تا نوزاد را آزار ندهد و همچنین در انتخاب بلوز و یا تی شرت برای تابستان دکمه دار بودن لباس از جلو و یا از سمت شانه ها برای عوض کردن آسان لباس، از دیگر مواردی است که می توان در نظر گرفت.

انتخاب تاب هایی به فرم زیر هم برای گرمای فصل تابستان مناسب اند:

انتخاب تاب دخترانه سرمه ای طرح گل در خرید لباس نوزاد
پیش بند های نوزادی
داشتن پیش بند برای هر نوزادی، وی را از عوض کردن چندین باره ی لباس در طول روز فارغ می کند، نوزادان به علت اینکه در طول روز به تعداد دفعات زیادی شیر می خورند، و توانایی کنترل آب دهان را ندارند امکان کثیف شدن لباس هایشان زیاد است. بنابراین در خرید لباس نوزاد، انتخاب پیش بند نوزاد توصیه می گردد. پیش بندهایی با طرح های زیر می تواند مورد توجه باشد:

کلاه نوزادی
نوزادی که تازه متولد شده است، سیستم ایمنی ضعیفی دارد و مستعد هرگونه بیماری و سرمازدگی است. استفاده از کلاه در فصل سرد نوزاد را از سرما مصون نگه می دارد و استفاده از آن در فصل تابستان، از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کند. بنابراین در خرید لباس نوزاد، کلاه های زیبا و رنگارنگ انتخاب کنید. برای فصل تابستان کلاه های نخی و برای فصل زمستان کلاه های ضخیم تر انتخاب کنید.

دست کش و جوراب
برای نوزاد خود دست کش و جوراب تهیه کنید تا بدن آنها را گرم نگه دارد. همچنین به علت اینکه ناخن های نوزاد بلند است، استفاده از دستکش اجازه نمی دهد که نوزاد با دستان خود، صورتش را چنگ بزند.
پس به طور کلی شما می توانید در خرید لباس نوازد به جنس، نرمی، سایز، راحتی لباس، نداشتن برچسب تحریک کننده برای نوزاد توجه کنید.