سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
8 بازی بردگیم دسته جمعی برای کودکان و خانواده

8 بازی بردگیم دسته جمعی برای کودکان و خانواده

 • 1401/4/6
 • 101
با انجام بازی های بردگیم که به بازی های رومیزی نیز معروف هستند، می توانید در کنار دوستان و به دور از فضای مجازی، اوقات هیجان انگیزی را سپری کنید.

نگه داشتن کودکان پر انرژی در خانه کار بسیار سختی است اما در برخی از مواقع چاره ای جز سرگرم کردن آنها و ممانعت کردن از بیرون رفتنشان نداریم. به همین دلیل بهتر است بازی های جذابی بلد باشیم تا آنها را سرگرم کنیم. برخی از بازی های کودکانه در کنار اینکه گذر زمان در خانه را برای بچه ها شیرین تر می کنند، مهارت های فکری و فیزیکی آن ها را نیز تقویت می گرداند. بازی در خانه برای والدین و کودکان به مراتب راحت تر از گذراندن زمان بازی و تفریح در خارج از منزل است، همچنین در خانه بودن می تواند بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد. اگر به دنبال بازی در خانه با وسایل ساده هستید این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

بازی کاپچین

کاپوچین

کاپوچین یک بازی پر از رنگ و خنده و هیجان از برند هوپا می باشد! فنجان های رنگ و وارنگ کاپوچین همه ی آن چیزی است که برای ساختن یک دنیای شاد و خیال انگیز لازم دارید. فقط باید سریع باشید و با رنگ هایی که در اختیار دارید، تصاویر توی کارت های بازی را از نو بسازید.

 • یک بازی 2 تا 4 نفره و مناسب برای 5 سال به بالا. می توانید این بازی را خانوادگی نیز ابا فرزندانتان انجام دهید. کاپوچین بیش از هر چیز باعث تقویت مهارت های ریاضی، توجه، تمرکز، سرعت و مهارت های حسی حرکتی بازیکنان می شود.
 • روش انجام بازی: به هر نفر 5 لیوانک بدهید.تصویر های مختلف، با رنگ ها و ترکیب های متفاوت شان پیش روی شما هستند.با رو شدن هر کارت اولین نفری باشید که ترکیب روی کارت را با لیوانک های خود می سازد. سپس زنگ را به صدا در آورید و کارت را بردارید.در آخر با امتیاز بیشتر(کارت های بیشتر) برنده شوید.هر چند پیروزی در دنیای «کاپوچین» آنقدر ها هم ساده نیست.
 • همچنین این بازی را می توانید در سه سطح سختی ساده، متوسط و پیچیده بازی کنید.
 • هر دست این بازی بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

بازی تیزبین

تیزبین

تیزبین یک بازی کارتی از برند بازیتا است که در هر کارت 8 تصویر وجود دارد، بین هر دو کارت، فقط یک تصویر مشترک می باشد. آن را تشخیص دهید و برنده شوید! البته در کنار بازی مطالب آموزشی ارزشمندی نیز یاد خواهید گرفت. برای انجام این بازی به چشم های تیزبین و کمی هم سرعت نیاز می باشد، این بازی را به روش های مختلف می توانید انجام دهید. این بازی باعث افزایش هوش و تمرکز در کودکان شما خواهد شد.

 • محتویات: 55 کارت بازی، 5 کارت راهنما، قانون بازی
 • 2 تا 8 نفره است که برای گروه سنی 5 سال به بالا طراحی شده است.
 • بازی تیز بین به 5 روش قابل بازی کردنه که کامل توی دفترچه بازی توضیح داده شده است.
 • تیزبین باعث تقویت مهارت اجتماعی،تصمیم گیری،خلاقیت،اعتماد به نفس،دقت و تمرکز،هوش هیجانی وسرعت عمل می شود.

بازی مونوپولی

مونوپولی

صفحه بازی رو که باز می کنیم با تعدادی خیابون و مغازه و شرکت های مختلف تجاری، روبه رو هستیم و کلی دلار و تاس و البته مهره های جالب بازی. برای یک بازی جنجالی، جذاب و به شدت اقتصادی، مونوپولی شما را صدا می زند.مهارت شما در متقاعد کردن دیگران برای فروش هر چیزی در این بازی بسیار مهم است. این بازی باعث تقویت مهارت معامله کردن شما، استراتژی، تصمیم گیری، قدرت ریسک کردن، مذاکره کردن، خلاقیت و هوش مالی می شود. باید حواستان باشد تا ورشکسته نشوید!

 • بازی مونوپولی 2 تا 6 نفر را جهت بازی همراهی می کند ونیم ساعت یا شاید بیشتر از 90 دقیقه طول می کشد.

بازی جایپور

جایپور

در بازی جایپور شما یک تاجر هندی هستید. به عنوان یک تاجر باید به بازار رفته، جنس بیاورید و در زمان مناسب و با سود بیشتر بفروشید. هر کسی که پول بیشتری کسب کند برنده ی بازی خواهد بود. این بازی کاملا فکری و استراتژی است و باید به دقت کالا خود را انتخاب کنید. شما باید از بین یاقوت، طلا، نقره، پارچه، چرم و ادویه کالای خود را انتخاب کرده و در انبارهایتان قرار دهید. در انبارتان فقط 7 عدد کالا جای می گیرد.

در هر نوبت شما باید کالایی را بخرید، یا کالا های خود را در بازار داد و ستد کنید و یا یک نوع از کالا خود را بفروشید. هر چه تعداد کالا از یک نوع بیشتر باشد امتیاز بیشتری نصیبتان خواهد شد. در نهایت از بین 3 دست بازی، هر کسی که 2 بار برنده شود، به دربار هند راه خواهد یافت و پیروز مسابقه می شود.

 • این بازی دو نفره است و بازی سرعتی با تقویت قدرت پیش بینی و استراتژی پایه گذاری شده است.
 • به دلیل سرعتی بودن نیم ساعت بیشتر طول نمی کشد.
 • بالای 7 سال می توانند این بازی را بازی کنند.

بازی تعادل

تعادل

بازی تعادل یک بازی هیجانی از برند بازیتا می باشد.

آیا می توانید یک مهره بازی را روی مهره دیگر قرار دهید به صورتی که تعادل مخروطه رنگی بهم نخورد؟ به نظر خیلی ساده است. بیایید با هم این کار را انجام دهیم. ابتدا باید مهره های بازی را به صورت مساوی بین بازیکنان تقسیم کنید. سپس به نوبت تاس رنگی را پرتاب کنید. رنگ تاس نشان دهنده این است که باید روی مخروطه همرنگ تاس، یک مهره قرار دهید. زمانی که نوبت شما می شود با توجه به رنگ تاس باید یک مهره جدید روی مخروطه های رنگی بگذرید و اگر دقت کنید و کمی هم شانس داشته یاشید، تعادل مخروطه ها بهم نخواهد خورد و نوبت بازیکن بعدی است تا مهارت و شانس خودش را امتحان کند. هر مهره جدیدی که روی مخروطه های رنگی گذاشته شود، احتمال برهم خوردن تعادل آن مخروطه بیشتر می شود. زمانی که تعادل یکی از مخروطه ها بهم بخورد و مهره های روی آن بریزد، بازیکنی که باعث بهم خوردن تعادل گوی های بازی شده از بازی خارج می شود و هر بازیکنی که مهره کمتری دارد برنده بازی خواهد بود. این بازی باعث افزایش مهارت های حرکتی ظریف و بالا رفتن تمرکز بازیکنان خواهد شد.

بازی اونو

اونو(UNO)

شما می توانید این بازی را در جمع های 2 تا 10 نفره انجام دهید. اما هر چه قدر تعداد بازیکنان بیشتر باشد، این بازی هیجان انگیز تر است. در صورتی برنده بازی خواهید شد که بتوانید تمام کارت های دستتان را قبل از سایر بازیکنان تمام کنید و UNO بگویید. هر کارت قوانین مخصوص به خودش را دارد و این بازی تقریبا شبیه بازی هفت خبیث است. بازی بسیار ساده است و مناسب جو ها خانوادگی است و یادگیری آن برای کودکان ساده است.

 • هر دست بازی حدودا 20 دقیقه زمان می برد.

بازی دکتر اکتشاف

دکتر اکتشاف

بازی دکتر اکتشاف از برند بازیتا شامل 12 لوله آزمایش، 24 توپک در سه رنگ متفاوت، 36 کارت الگو و راهنمای بازی است. به هر بازیکن سه لوله آزمایش همراه با 6 عدد توپک داده می شود. کارت های الگو، رو به پایین، در وسط قرار می گیرند. یکی از بازیکنان یک کارت را بر می گرداند. بازیکنی که زودتر بتواند با جا به جا کردن توپ های رنگی آن ها را به صورت الگوی کارت درآورد، آن کارت را به عنوان امتیاز بر می دارد.
بازیکنان نباید توپ را با دست لمس کنند یا آن ها را زمین بیندازند. فقط باید توپ ها را در لوله های آزمایش خود جا به جا کنند و در نهایت ترکیب مورد نظر را بسازند. اگر بازیکنی به توپ ها دست بزند یا آن ها را زمین بیاندازد آن دور از بازی را از دست داده است. با بردن 5 کارت شما برنده این بازی خواهید بود. برای فهمیدن قوانین کامل بازی باید راهنمای آن را کامل مطالعه کنید.

 • تقویت هماهنگی چشم و دست وافزایش اعتماد به نفس از اهداف این بازی است.

بازی پانتومیم

بازی فکری پانتومیم

تا به حال پیش آمده که در جمع های خانوادگی به دنبال بازی ساده ای باشید که همه اعضای خانواده بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند؟ یک سرگرمی که بتواند هم کودک پنج ساله و هم پدربزرگ هشتاد ساله را بخنداند؟ اگر شما هم در جمع های خانوادگی به دنبال یک سرگرمی به جز بازی های دیجیتال تلفن همراه هستید ما بازی فکری پانتومیم را به شما پیشنهاد می دهیم.

در بازی فکری پانتومیم از برند بازیتا هر چه خلاق تر باشید احتمال موفقیت تان بیشتر می شود. باید بتوانید کلمات را به بخش های قابل نمایش به صورت تصویری تبدیل کنید. این بازی تمرین خوبی برای فهم زبان بدن طرف مقابلتان است و باعث تقویت ذهن خوانی و درک مفهوم حرکات و علامت های مختلف می شود.

بازی پانتومیم یک بازی گروهی جذاب و هیجان انگیز است که با استفاده از نمایش بدون کلام انجام می شود. در این بازی تعدادی هدبند پلاستیکی وجود دارد که بر روی هر کدام از آن ها یک کارت قرار می گیرد. روی هر کارت چیزی نوشته شده است. بازیکنان باید به ترتیب تاس بیاندازند و رنگ تاس نشان می دهد که کدام کارت باید اجرا شود. بازیکنی که کارت مورد نظر روی هدبندش است تا پایان یافتن زمان ساعت شنی فرصت دارد که پاسخ را حدس بزند. اگر درست حدس بزند هر دو بازیکن امتیاز می گیرند.