سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
بهترین ترکیب رنگ لباس بچگانه کدام است؟

بهترین ترکیب رنگ لباس بچگانه کدام است؟

  • 1396/3/20
  • 5672
در انتخاب لباس بچگانه یکی از مهم‌ترین معیارها رنگ لباس بچگانه می‌باشد رنگ‌های روشن یکی از بهترین ترکیب رنگ‌های لباس کودک است.

طراحی لباس بچگانه

در طراحی و انتخاب لباس بچگانه یکی از مهم ترین معیارها رنگ این لباس های بچگانه می باشد. رنگ ​ لباس به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم تاثیر عمیقی بر ذهن انسان ها می گذارند. شخصیت انسان ها از همان نوزادی شکل می گیرد. بنابراین رنگ های اطراف او می توانند تاثیر زیادی بر رشد او داشته باشند.

لباس بچگانه همیشه بر تن کودک است و هرلحظه با اوست. به جرات می توان گفت که رنگ ها یکی از مهم ترین قسمت های انتخاب و خریدلباس بچگانه است. زیرا رنگ تاثیر زیادی بر شخصیت، یادگیری، هیجانات و آرامش کودکان خواهد گذاشت. اگر این رنگ ها در لباس بچگانه درست انتخاب شوند می توانند تاثیر خوبی در کودکانتان بگذارند. در این مطلب رنگ های مناسب برای لباس بچگانه را بر پایه ی روانشناسی رنگ معرفی خواهیم کرد.

ترکیب رنگ های روشن در لباس بچگانه

رنگ های روشن یکی از بهترین ترکیب رنگ ها برای لباس کودک است. این رنگ ها کودک شما را همچون فرشته ای زیبا و دوست داشتنی نشان خواهند داد. رنگ سفید خالص ترین و کامل ترین رنگ بخصوص برای کودکان است. سفید می تواند یکی از بهترین گزینه ها در انتخاب لباس بچه گانه باشد.
استفاده از این رنگ حس آرامش و امید را القا می کند. علاوه بر این در بهداشت و سلامت کودک شما نیز موثر است. چرا که لکه و ناپاکی لباس کودک را سریعتر نشان می دهد. پس اگر به دنبال یک رنگ مناسب برای لباس ​بچگانه خود هستید. این رنگ در لباس نوزادان می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. در زیر نمونه ای از طرح های زیبا برای لباس بچگانه با ترکیب رنگ های روشن می بینید.

لباس راحتی بیسبال برگ سبز

ترکیب رنگ های گرم در لباس بچگانه

رنگ های گرم رنگ هایی انرژی بخش هستند. این رنگ ها شادی و نشاط را در درون انسان به وجود می آورند. رنگ هایی همچون قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای در این دسته قرار می گیرند. رنگ قرمز از رنگ های اصلی است که در دسته ی رنگ های گرم قرار می گیرد. قرمز از اولین رنگ هایی است که نوزاد به آن عکس العمل نشان می دهد. قرمز موجب ایجاد هیجان شده و میزان انرژی بدن را بالا می برد. به همین دلیل حضور این رنگ در لباس بچگانه می تواند شور و هیجان کودک شما را بیشتر کند. این رنگ ها بهترین انتخاب به عنوان لباس بازی کودک می باشند.
دقت کنید که این رنگ ها برای کودکانی که بیش فعال می باشند، مناسب نیست. حضور بیش از اندازه ی رنگ های گرم در لباس هایشان ممکن است بیش فعالی آن ها را تشدید کند. می توانید به مقدار کمی ترکیب این رنگ را با رنگ های آرامش بخشی همچون آبی استفاده کنید. در تصاویر زیر نمونه های طرح های زیبای لباس بچه گانه با رنگ های گرم می بینید.

فلامینگو

ترکیب رنگ های سرد در لباس بچگانه

رنگ های سردی همچون رنگ آبی و سبز و بنفش نیز احساسات مخصوص به خود را در کودک شما به وجود می آورند. برای مثال رنگ سبز موجب می شود یگانگی وجود انسان با طبیعت در وجود کودک شما شکل بگیرد. این رنگ به او حس رشد و نو شدن می دهد. رنگ آبی حس پرواز و صلح و آرامش را به وجود می آورد. باعث کاهش سرعت ضربان قلب و تنفس می شود. آبی تیره نیز حس اعتماد به نفس به کودک شما خواهد داد.
رنگ های سبز و آبی بهترین انتخاب برای لباس بچگانه خواهد بود، به خصوص برای کودکانی که بیش فعال هستند. از طرفی از این رنگ ها را در لباس راحتی و خواب کودک نیز برای آرامش بخشیدن به فرزند دلبندتان می توانید استفاده کنید.

ترکیب رنگ های بین سرد و گرم در لباس بچگانه

وجود اینگونه رنگ ها همچون رنگ های صورتی و بنفش در لباس بچگانه می توانند حس خیالپردازی کودک را افزایش دهند. همچنین این رنگ ها می توانند دنیای فانتزی او را زیباتر و بزرگتر کند. بنفش روشن همیشه جزو یکی از رنگ های محبوب سلطنتی بوده است و حس اعتماد به نفس و وقار را القا می کند. این گونه رنگ ها از ترکیب رنگ های آبی و قرمز ایجاد می شوند که تعادلی بین رنگ گرم و سرد را ایجاد خواهند کرد. پس استفاده از این رنگ ها نیز در لباس بچگانه زیبا، فانتزی و برازنده ی کودک شما خواهد بود.

دو خرگوش

لباس صورتی رنگ بچگانه

بنابراین با وجود تنوع زیاد در لباس بچگانه، باید بدانید هنگام انتخاب یک لباس بچگانه ی راحت و مناسب باید رنگ های مناسبی را برای این لباس انتخاب کنید. انتخاب این رنگ ها بسته به اینکه لباسی که انتخاب می کنید چه کاربردی دارد می تواند انتخاب شود. برای مثال همانطور که قبلا هم گفته شد، برای لباس خواب رنگ های ملایم و سرد، گزینه های بهتری خواهند بود تا رنگ های گرمی مثل قرمز. پس طبق نیاز و شرایط کودکتان رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین سعی کنید که کودکتان تجربه ی پوشیدن همه ی ترکیبات رنگی را بچشد. فرزند خود را از همان ابتدا با دنیای قشنگ و رنگی ای که به آن پا گذاشته آشنا کنید.

لباس نوزاد و کودک تابستانی

با توجه به پیش رو بودن فصل تابستان باید لباس مناسب این فصل را برای کودکان تهیه نمود. این فصل در عین زیبایی و میوه های جذاب و دلبرش، فصلی طاقت فرسا و گرم است. که این گرما برای کودک شما بسیار سخت تر و عذاب آور تر است. چندین نکته وجود دارد که می تواند شما را در ادامه این گرما کمک کند.

  • اولین و مهمترین نکته در فصل گرما این است که تا ممکن است. از پوشش کمتری برای کودک در این فصل استفاده کنیم. مخصوصا کودکان 1 تا 3 سال که از پنپرز هم استفاده می کنند. پوشش کمتر کودک به این معناست که در فصل تابستان از زیر پوش و همچنین جوراب استفاده نکنید.
  • می توانید به جای جوراب و کتانی از صندل استفاده کنید. تا کودک از کف پا گرما را احساس نکند. و برای اینکه آفتاب به صورت مستقیم به صورت فرزندتان نخورد، می توانید از کلاه استفاده کنید. همچنین همیشه یک بطری آب همراه داشته باشید زیرا کودکان کم طاقت هستند.

چهارخونه رنگی

جنس مناسب برای فصل تابستان

اما مهترین نکته ای باید در مورد پوشاک کودکان در فصل تابستان رعایت کرد جنس لباس است. هنگام خرید لباس برای کودکان به جنس لباسی که می خرید توجه داشته باشید. چه در خرید حضوری و چه در خرید اینترنتی تا مشکلی به وجود نیاید. تا شما از خریدتان رضایت کامل را داشته باشید. بهترین جنس ها در فصل تابستان پارچه های نخ پنبه می باشد.

البته باید به این توجه داشته باشید که داخل پارچه از مواد دیگری به غیر از نخ استفاده نکرده باشند. زیرا می تواند باعث حساسیت پوستی فرزندتان بشود. اگر برای کودک خود از محصولات ست شده استفاده می کنید، حتما از ست تی شرت و شلوارک ها استفاده کنید. تا فرزندتان گرمای کمتری را احساس کند. مخصوصا افرادی که در مناطق گرمسیری کشور زندگی می کنند. ولی توجه داشته باشید که ممکن است قسمتی از پای کودک آفتاب سوخته شود.

پوشاک کودکان در فصل تابستان

اگر نگران این هستید که فرزند شما در فصل هایی همچون بهار و تابستان آفتاب سوخته شود می توانید از کلاه و یا کرم های ضد سوختگی استفاده کنید همچنین گذاشتن کلاه برای فرزندان باعث جلوگیری از خون دماغ شدن می شود. پس قدرت کلاه را اصلا دست کم نگیرید؛ شما عزیزان همچنین می توانید در منزل هم از تیشرت و شلوارک های نخی استفاده کنید تا کودک احساس گرما نکند. پیشنهادی که مسترمیس برای شما دارد این است که در منزل از تیشرت شلوارک های نخی و خارج از منزل از تیشرت و شلوارها استفاده کنید. زیرا همان طور که گفتیم پای کودک آفتاب سوخته خواهد شد.

فقط در هنگام خرید اینترنتی چه از سایت سبز آبی و چه از فروشگاه حضوری آفتاب به نکات گفته شده در مقاله توجه نمایید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید و خریدی لذت بخش را تجربه کنید. به امید رضایت هرچه بیشتر شما عزیزان