سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
انتخاب لباس نوزاد : چک لیست طلایی برای یک ماه و نیم اول تولد

انتخاب لباس نوزاد : چک لیست طلایی برای یک ماه و نیم اول تولد

  • 1396/5/7
  • 1815
ما امروز در «فروشگاه سبز آبی» قصد داریم مهمترین آیتم‌های چک لیست لباس نوزاد را به شما معرفی کنیم تا با خیال آسوده به خرید لباس نوزاد برای کودک دلبندتان بپردازید.

انتخاب لباس نوزاد برای مادران مخصوصاً در هفته‌های اول تولد می‌تواند سردرگم کننده و ترسناک باشد. اما اگر چک لیست کاملی از لیست لباس نوزاد برای هفته‌های اول تولد داشته باشند، خرید لباس نوزاد می‌تواند سرگرم‌کننده و جالب باشد. ما امروز در فروشگاه سبز آبی قصد داریم مهمترین آیتم‌های چک لیست لباس نوزاد را به شما معرفی کنیم تا با خیال آسوده به خرید لباس نوزاد برای کودک دلبندتان بپردازید. با ما همراه باشید.

رنگ‌های شاد و زیبا برای لباس نوزاد، باید تزئین بخش کمد لباس نوزاد شما باشد. با اینحال پیش از خرید لباس نوزاد به ویژه در هفته‌های اول باید راحتی، ایمنی و زیبایی را با هم در نظر بگیرید. البته هزینه هم در گزینه‌های بعدی انتخاب خواهد بود.

ایمنی اولین اصل خرید لباس نوزاد

نه دکمه، نه کراوات یا دستمال گردن. لباس نوزاد باید از دکمه‌های کوچک، گردنبندهای تزئینی یا سنگ‌های قیمتی تزئینی به دور باشد زیرا هر یکی از این موارد می‌تواند خطرناک بوده و عاملی برای خفگی نوزاد شما باشد. لباس‌هایی که در اطراف بازو، پاها یا گردن محکم کشیده می‌شوند بسیار ناامن هستند و می‌توانند سبب آزار، خفگی و حتی مرگ نوزاد شوند. اطمینان حاصل کنید که لباس ​کودک راحت و مناسبی را انتخاب کرده باشید.

لباس نوزاد

طبق مطالعه صورت گرفته اخیر، مواد سازنده لباس نوزاد می‌تواند اثرات بهداشتی مهمی از جمله در رشد جسمی و روحی، مشکلات تیروئید، مشکلات مرتبط با فعالیت‌های ذهنی مانند حافظه را داشته باشد از اینرو سعی کنید از لباس نوزاد با حداقل مواد شیمیایی و عمدتا ساخته شده با پنبه استفاده نمایید. پارچه‌های لباس کودک با الیاف طبیعی و از جنس پنبه بهترین گزینه برای انتخاب لباس نوزاد به ویژه در ماه‌های اولیه تولد کودک است.

همچنین به منظور شست و شو لباس نوزاد، سعی کنید لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که از پارچه‌های مقاوم در برابر شست و شو زیاد، استفاده کنید.

لباس نوزاد

لباس نوزاد را می‌بایست بر اساس وزن نوزاد و نه سن او انتخاب کنید. وقتی که نوزاد به دنیا می‌آید سن او زیاد نیست و سایز لباس نوزاد در برندهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. وزن نوزاد در مقایسه با سن او، معیار صحیح‌تری برای انتخاب لباس نوزاد می‌باشد. نوزادتان و کودکتان را وزن کنید و در هنگام خرید اینترنتی لباس ​کودک با توجه به وزن تصمیم بگیرید.

لباس نوزاد

همچنین برای حصول اطمینان از خرید لباس نوزاد مناسب، می‌توانید از راهنمای سایز لباس نوزاد نیز کمک بگیرید تا لباس نوزاد ایده‌آل و صحیحی را برای کودک دلبندتان انتخاب کنید.

لباس نوزاد باید در ناحیه گردن به راحتی به سر نوزاد شود و تنگ نباشد. اگر لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که در بخش گردن بیش از حد بر روی گردن نوزاد چسبیده باشد، می‌تواند باعث وحشت‌زدگی و انسداد تنفس وی شود.

آستین‌های لباس نوزاد باید شل و راحت باشید و به سهولت به نوزاد اجازه جنب و جوش دهد و چسبان نباشد. لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که برای شست و شوهای مکرر مقاوم بوده باشد و بعد از شست و شو جنس لباس نوزاد نباید برای پوست وی حساسیت برانگیز باشد. گزینه‌ی ایده‌آل برای خرید لباس نوزاد، پارچه‌های از جنس 100 درصد پنبه است زیرا لباس نوزاد پنبه‌ای با دوام، راحت و مقاوم در برابر شست و شو زیاد هستند.

هوشمندانه لباس نوزاد بخرید. باید بدانید نوزاد به سرعت در حال رشد است و حتی برخی از نوزادان از سایز عادی نوزادی برخوردار نیست. از اینرو با توجه به جثه‌ی نوزاد و روند سیر رشد نوزاد لباس نوزاد را انتخاب کنید. لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که کمی بزرگتر باشد و بتوانید طی یک الی دو ماه آینده هم از آن استفاده کنید.

لباس نوزاد

با این حال خرید لباس نوزاد زمستانی مانند کاپشن و کت زمستانی طبق این اصل، صادق نیست و بیشتر برای خرید اینترنتی لباس کودک و نوزاد در فصل‌های گرما صدق می‌کند.

مهم‌ترین تکه‌هایخرید لباس نوزاد در 45 روز اول تولد نوزاد

اما در 30 روز اول تولد نوزاد واقعاً به چه چیزی نیاز دارید؟ شما می‌بایست بخشی از بودجه خرید لباس نوزاد را برای سه ماه اول تولد در نظر بگیرید. در ادامه مهم‌ترین تکه‌های خرید لباس نوزاد در 45 روز اول تولد نوزاد را معرفی می‌کنیم که عبارتند از:

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد یک تکه‌ دکمه‌ای

لباس نوزاد یک تکه‌ای باید از سمت ناحیه سر گشاد باشد تا پوشاندن لباس نوزاد به سهولت انجام شود زیرا تنگی دهانه‌ی لباس نوزاد یک تکه می‌تواند هم به مادر و هم کودک آسیب وارد نماید. سعی کنید لباس‌ نوزاد یک تکه دکمه‌ای باشد تا مجبور نباشید برای پوشیدن لباس نوزاد، از سر نوزاد شروع کنید و با بازکردن دکمه، لباس نوزاد را تن کودک کنید و دکمه‌ها را ببنید.

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد جلیقه‌ای و لباس زیر

باز هم به دنبال لباس نوزاد با یقه‌های گشاد و شانه‌های آزاد باشید. تی شرت و لباس زیر نوزاد باید راحت و به اندازه کافی گشاد باشد و زیر فک پایین نوزاد نچسبیده باشید در غیر اینصورت باعث انسداد تنفسی خواهد شد.

بر اساس مطالعات انجام شده، لیبل‌های لباس نوزاد، می‌توانند به سهولت در برابر جرقه‌های کوچک آتش نیز شعله ور شوند. بنابراین در لباس نوزاد باید برچسب‌ها با پوست تماس نداشته باشند و در صورت امکان با قیچی برچسب های برند را از روی لباس نوزاد بردارید.

لباس نوزاد

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد یک تکه ویژه خواب نوزاد

باید توجه داشته باشید که لباس نوزاد برای کاربردهای روزانه ممکن است برای خواب کودک مناسب نباشند. لباس نوزاد یک‌تکه، پنبه‌ای و آزاد ساده‌ترین و بهترین گزینه برای انتخاب لباس نوزاد هستند.

خریداری دو پتو خواب

علاوه بر لباس نوزاد، پتو مناسب برای پوشاندن نوزاد در شب بسیار مهم است. اما در انتخاب پتو یا حتی لباس نوزاد باید از هر چیزی که احتمال دارد به بند ناف نوزاد آسیب برساند اجتناب بورزید.

لباس نوزاد

خریداری 1 تا 3 عدد کت یا ژاکت به عنوان مکمل لباس ​بچگانه

ژاکت یا کت‌های نوزادی باید دکمه‌هایشان در جلو لباس قرار داشته باشد. مخصوصاً ژاکت. زیرا بیشتر اوقات نوزاد میخوابد و لباس نوزاد نباید در پهلوها دکمه داشته باشد.

لباس نوزاد

خریداری 1 تا 3 کت یا لباس نوزاد رسمی برای مهمانی‌ها

شاید این نوع لباس نوزاد، کمترین اولویت را در چک لیست داشته باشد اما به طور مثال قصد دارید در یک مهمانی خانوادگی یا جشن ازدواج شرکت کنید در اینصورت باید لباس نوزاد هر چند رسمی از کمترین تزئینات، دستمال جیب و دکمه برخوردار باشد و ساده و راحت باشد. می‌توانید به جای استفاده از کلاه از هدبندهای دخترانه یا پسرانه استفاده کنید.

اکسسوری لباس نوزاد : خریداری 4 – 7 عدد جوراب نوزادی

خریداری جوراب شاید تا زمانی که نوزاد راه نمی‌رود شاید ضروری نباشد اما اگر بخواهیم پاهای نوزاد یخ نکند می‌توانید از جوراب به عنوان یکی از اکسسوری‌های مهم لباس نوزاد استفاده کنید.

اکسسوری لباس نوزاد: خریداری 4 – 6 عدد کلاه

استفاده از کلاه‌های تابستانی و کلاه‌های نرم برای پوشاندن گوش‌های نوزاد در روزهای سرد زمستانی به ویژه در ماه‌های اولیه، از اکسسوری‌های مهم لباس نوزاد است. می‌توانید از کلاه‌های جالب مانند کلاه‌های با گوش حیوانات (مثل کلاه خرگوشی) استفاده کنید تا ترکیب جذاب و شگفت‌انگیز به لباس نوزاد کودک دلبندتان بدهد.

لباس نوزاد

اکسسوری لباس نوزاد: دستکش

حتی در روزهای گرم تابستان، استفاده از دستکش مهم است زیرا ناخن‌های نوزاد سریع رشد می‌کنند و کودکان می‌توانند با جنب و جوش خودشان به صورت و بدنشان با ناخن‌های خود آسیب برسانند.

کت و شلوار پشمی

اگر در هفته‌های اول تولد، به استقبال روزهای سرد می‌روید، کت و شلواز پشمی یکی از مهمترین گزینه‌های خرید لباس نوزاد است.

نکات عمومی و مهم خرید لباس نوزاد

  • پارچه

برای انتخاب لباس نوزاد در هفته‌های اول، به پارچه‌های نرم و پنبه‌ای توجه داشته باشید.

  • اتصال‌دهنده‌ها

به دنبال اتصال‌دهنده‌هایی در لباس نوزاد باشید که راحت بسته می‌شوند. زیپ‌ می‌تواند مشکل ساز باشد. اگر در لباس نوزاد که انتخاب کرده‌اید زیپ وجود دارد، زیپ می‌بایست به سهولت به عقب و جلو حرکت کند و با خم و راست شدن نوزاد به سینه و شکم فشار وارد نکند.

سر زیپ باید از زیر گردن و صورت کودک دور باشد تا به گردن و صورت نوزاد آسیب نزند. حتی الامکان از لباس نوزاد زیپ دار ممانعت داشته باشید.

حتی برخی فلز‌ها می‌توانند باعث ایجاد حساسیت شدید و آلرژی شوند. در این زمینه می‌توانید از کارشناسان با تجربه فروشگاه سبز آبی مشورت بگیرید و از سایت فروشگاه سبز آبی دیدن فرمائید.