سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
انتخاب لباس بچگانه برای عکاسی

انتخاب لباس بچگانه برای عکاسی

 • 1397/4/10
 • 2595
نوع و رنگ لباس بچگانه در عکاسی نقش به سزایی دارد. ما در این مطلب شما را با تکنیک های انتخاب لباس بچگانه برای عکاسی از فرزندانتان آشنا می کنیم.

مسلماً در آتلیه های کودکان مهمترین نکته بعد از تم آتلیه و دکوراسیون آن، لباس بچگانه است که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی عکس کودک شما دارد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با انواع لباس بچگانه جذاب برای عکاسی آشنا کنیم.

انتخاب لباس کودک

برای عکاسی خوب از بچه ها نیاز به به طراحی لباس های ژورنالی دارید. رنگ لباس تأثیر به سزایی در زیبایی و کیفیت عکس شما دارد. هم خوانی رنگ لباس با دکوراسیون آتلیه، تناسب نورپردازی در محیط مورد نظر و نوع تم استفاده شده می توانند به طور مجزا در عکس شما تأثیر داشته باشند.

خرید اینترنتی

کودک شما دختر است یا پسر؟

اولین سوالی که در رابطه با انتخاب لباس بچگانه برای عکاسی با آن مواجه می شویم این است که فرزند شما دختر است یا پسر؟ اگر دختر است که باید از رنگ های آبی، صورتی، سفید، زرد، قرمز و بنفش برای لباس های وی استفاده شود. بهتر است که این رنگ ها در تن ملایم خود استفاده شوند اما اگر کودک شما پسر است برای انتخاب لباس باید از رنگ های سرمه ای، مشکی، سفید، قرمز و آبی استفاده کنید.

یک نکته دیگری که برای ست کردن لباس کودکان باید به آن توجه کنید، استفاده از رنگ های مکمل در کنار هم هستند. ما در این قسمت مهم ترین رنگ های مکمل را برای شما دسته بندی کرده ایم:

رنگ های قرمز و سبز، نارنجی و بنفش، آبی و زرد، سفید و مشکی، صورتی و خاکستری، سفید با رنگ های تیره، مشکی با رنگ های شاد، قهوه ای و سبز، خاکستری با بیشتر رنگ های شاد و تیره رنگ های مکمل هستند.

سن کودک

این نکته را بدانید که در عکاسی از کودک باید به توانایی کودک هم توجه کرد به عنوان مثال کودک دو ماهه نمی تواند بنشیند فقط شاید کمی لبخند بزند و یا سرش را بالا بگیرد. اما اگر کودک شما در سن 6 ماهگی باشد، احتمالاً می تواند حالت های نشسته را اجرا کند و یا به حالت چهار دست و پا قرار بگیرد. یک عکاس ماهر باید بتواند صحنه های جالب فرزند شما را به موقع شکار کند.

به طور کلی برای انتخاب و خرید لباس بچگانه برای عکاسی از کودک خود به نکات زیر توجه کنید:

 • لباس بچگانه را در دسته بندی های متفاوت تهیه کنید و در آتلیه عکاسی به همراه داشته باشید تا بتوانید از انواع مختلف آن ها استفاده کنید.
 • لباس های رسمی مانند پیراهن مردانه، کت و شلوار، کروات، پیراهن دخترانه، پاپیون و کفش های متناسب با لباس بچگانه.
 • لباس بچگانه اسپورت مانند شلوارک جین، کتونی، تاپ و شلوار جین
 • لباس های ورزشی مانند لباس شنا، لباس رقص، لباس فوتبال و یا لباس های تیم ملی، گرمکن و سایر لباس هایی که بشود از آن ها استفاده کرد.
 • حوله حمام که ترجیحاً تنی بوده و دارای کلاه باشد.
 • استفاده از وسایلی که باعث جذابیت فرزند شما در عکس شود مانند کلاه، ست های دخترانه، گل و...
 • لباس بچگانه های فانتزی و با نمک

طرح لباس هندوانه

 • اگر قصد دارید عکس ها را برای مناسبت خاصی بگیرید سعی کنید از لباس هایی که دارای تم های مختلف هستند مانند لباس های عید نوروز، لباس هایی برای عکس با سفره هفت سین، عکس دندونی، عکس یلدا، عکس ولنتاین، عکس تولد، عکس آدم برفی و... استفاده کنید.
 • نکته آخر اینکه عکاسی از کودکان نیاز به تخصص زیادی دارد که هرکس موفق به انجام آن نمی شود بنابراین سعی کنید آتلیه با سابقه ای را برای این امر انتخاب کنید تا خاطره ماندگاری از لحظه های فرزندان شما ثبت کند.