سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
چقدر با کودک خود وقت می گذرانید؟

چقدر با کودک خود وقت می گذرانید؟

  • 1399/3/11
  • 1560
یک نکته بسیار مهم و قابل تذکر به والدین این است که صرف زمان برای کودک بسیارمهم تر از صرف پول برای آنها می‌باشد.

برخی والدین تمام وقت و حوصله خود را برای کار و گذران زندگی می گذارند و وقتی برای گذراندن با کودک خود قرارنمی دهند. هرچند هدف آن ها ایجاد زندگی مرفه و راحت تر برای کودکان است اما بهتر است بدانیم که کودکان بیش از نیاز مالی، نیازمند عواطف و احساسات و به نوعی نیازمند حضور فیزیکی والدین هستند.

بزرگترین نیاز کودک گذراندن وقت کافی با والدین است.

وقت گذراندن با کودک به این معنی است که تمام توجه تان را به او دهید تا کودک احساس کند گذراندن وقت با او، یکی از کارهای مهم زندگی شماست و با علاقه به آن پرداخته اید. دقت داشته باشید که زمانی که می خواهید وقتتان را به فرزند خود اختصاص دهید، باید خود را تا سطح رشد عاطفی و جسمی او پایین بیاورید و از دیدگاه او به همه چیز نگاه کنید تا کودک به راحتی با شما ارتباط برقرارکرده و از بودن کنار شما احساس خوشحالی کند.

مادر و کودک

مادران چگونه با فرزند خود وقت بگذرانند؟

غذا پختن، لباس شستن و کارکردن بسیارمهم هستند اما اغلب این کارها باعث می شود که مادران زمان کمتری را برای بازی کردن، صحبت کردن و یا در آغوش کشیدن کودک خود داشته باشند. درست است که تمامی موارد بالا نمونه های از ابراز عشق مادر به فرزند خود است اما کودکان در سنین پایین توانایی درک این موضوعات را ندارند و تنها نیازمند توجه از طرف والدین خود هستند.
مادران برای رفع نیازهای فرزندان خود و گذراندن وقت با آنان می توانند به نکات زیر عمل کنند​:

با کودک خود صحبت کنید.
برخلاف تصور ما، کودکان نیاز شدیدی به صحبت کردن با والدین خود دارد. مادران بایستی با کودکان خود صحبت کنند و از علایق کودک خود آگاه شوند. برای مثال نظر کودک را در رابطه با غذا، لباس جدید و یا برنامه کودک بپرسید.

با کودک خود بازی کنید.
بازی کردن یکی از کارهای مورد علاقه کودکان می باشد. برای ابراز محبت و نشان دادن میزان توجه خود به کودکان، بازی کردن با آنان را فراموش نکنید.

به کودک خود هدیه دهید.
کودکان علاقه شدیدی به هدیه دارند. مادران می توانند حتی لوازم مورد نیاز کودک مانند لباس را در بسته بندی های زیبا قراردهند و به او هدیه کنند. فروشگاه اینترنتی سبزآبی با ارائه بهترین و زیباترین لباس های کودکانه و لباس های نوزاد، با جنسی کاملا عالی و نخ پنبه به صورت حضوری و حتی خرید اینترنتی لباس کودک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. لباس کودک آشور یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به فرزند خود بدهید.

در انجام کارها از کودک خود کمک بگیرید.
مادران توجه داشته باشند که کودکان علاقه زیادی به کمک کردن و قبول مسئولیت دارند. گاهی برای ابراز توجه به کودکان، مسئولیت هایی هرچند کوچک مانند جمع کردن لباس های خودش، جمع کردن اسباب بازی ها و غیره به او بدهید.

برای کودکتان کتاب بخوانید.
کودکان قصه ها را دوست دارند. شما می توانید از همان کودکی فرزند خود را به مطالعه کردن علاقه مند کنید. ساعاتی از روز را به خواندن کتاب های مناسب سن کودک خود اختصاص دهید و از این طریق به او کمک کنید تا مهارت های زندگی را در قالب داستان ها تمرین کند و در شرایط سخت زندگی، تصمیم مناسب با آن موقعیت را بگیرد.

پدرو کودک

پدران چگونه با فرزند خود وقت گذرانی کنند؟

پدران مظهر قدرت و امنیت هستند و بچه ها زمانی که پدر در کنار آنها حضور دارد، احساس امنیت می کنند.
این روزها شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه به گونه ای شده که شاید بسیاری از پدرها مجبور باشند دو شیفت کار کنند و بیشتر ساعت های روز را بیرون از منزل خود سپری کنند. ممکن است برخی از پدران صبح زود، زمانی که بچه ها خواب هستند، از منزل بیرون روند و وقتی آنها خوابند به خانه بازگردند. حتی اگر بچه ها هنگام حضور پدر در خانه بیدار باشند، خستگی مفرط پدر مانع برقراری ارتباط مؤثر او با فرزندان می شود. به همین دلیل پدران فرصت کمتری نسبت به مادران برای برقراری ارتباط با کودکان خواهند داشت. اما این موضوع چیزی از احساس نیاز کودکان به پدران خود کم نمی کند.
با این اوصاف، نقش چنین پدرهایی در خانه کمرنگ است و این مشکل در تمام ابعاد زندگی خانوادگی به خصوص روابط عاطفی تأثیر می گذارد.
برای جلوگیری از این مشکل بهتر است پدران روش های زیر را برای برقراری ارتباط با فرزندانشان بکارگیرند تا کودک دچار اختلالات عاطفی نشود.

با کودک خود صحبت کنید.
اینکار زمان زیادی را نمی خواهد. فقط کافیست برای مدت کوتاهی فرزند خود را در آغوش بگیرید و رو در رو با اون صحبت کنید. ارتباط چشمی با کودک هرچند کوتاه، تاثیر مثبتی در روحیه او دارد.
این گفتگوها چارچوب اصلی زندگی آن ها را در آینده شکل می دهد و از این طریق یاد می گیرد که چگونه با دیگران ارتباط برقرارکند و نظرات و ایده های خود را بیان کنند.

برای کودکتان هدیه بخرید.
چند روز یکبار هنگام خانه آمدن، برای کودک خود هدیه ای هرچند کوچک و یا خوراکی مورد علاقه اش را بخرید. با اینکار به او میفهمانید که شما برای او ارزش قائل هستید و به او توجه می کنید.
دقت داشته باشید که اینکار را به صورت مداوم و هرروزه انجام ندهید، زیرا در این صورت کودک تصور می کند که این وظیفه شماست.

در کنار هم غذا بخورید.
همانطور که گفتیم پدران فرصت کمتری برای گذراندن وقت کنار کودکان دارند. به همین دلیل غذا خوردن سر یک میز را هرگز فراموش نکنید تا این لحظات به بهترین تجربیات زندگی کودکان تبدیل شود.

آخرهفته ها او را به گردش ببرید.
در روزهای تعطیل و یا آخرین روزهای هفته، فرصتی فراهم کنید تا فرزندتان را به همراه خود به گردش ببرید. یادمان نرود که کودکان بیشتر از مادیات، به احساسات نیاز دارند.

وقت گذراندن، زبان عشق کودک

اگر زبان عشق فرزندتان وقت گذراندن با اوست، یک چیز روشن است. اگر وقت کافی را به او اختصاص ندهید و توجه لازم را به او نکنید، همواره تصور خواهد کرد که شما او را دوست ندارید. بنابر این لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

  • زمانی که کودکتان با شما صحبت می کند از تماس چشمی با او دریغ نکنید و حتما ارتباط چشمی خود را با او حفظ کنید.
  • به حرف ها و حرکات کوچک فرزندتان توجه کنید و او را تشویق کنید.
  • اگر فرزندتان را برای بازی به پارک بردید، از او غافل نشوید و مدتی با او بازی کنید.
  • اگر فرزندتان محصل است، در انجام تکالیف به او کمک کنید.
  • گاهی خاطراتی از گذشته و نوزادی او برایش تعریف کنید.
  • عشق و علاقه خود را نسبت به کودکتان به زبان بیاورید.