سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی برندهای تیک تاک و برگ سبز
پوشک نوزاد و کودک و نکات خرید آن

پوشک نوزاد و کودک و نکات خرید آن

  • تاریخ: [چهارشنبه 1399/مهر/09]
وقتی به ماه های آخر بارداری که می رسیم مخصوصا اگه اولین فرزندمان و اولین نوه خانواده باشه خیلی سوال ها به ذهنمون میرسه.

اینکه پوشک فرزندم رو از چه مارکی تهیه کنم و چه سایزی از ابتدا مناسب نوزادم هستش و چطوری باید پوشک را ببندم و یا هر چند وقت یک بار باید پوشک کودکم رو عوض کنم.
و کلی اما و اگر دیگر که گاها با صحبت های اطرافیان بیشتر هم می شود مثلا مادر پارسا میگه من فلان مارک پوشک نوزاد رو گرفتم خیلی بد بود پای پسرم سوخت و خیلی اذیت شد مدام آلرژی میداد و وقتی مارک پوشک رو عوض کردم خیلی خوب شد و از فلان مارک پوشک خیلی راضیم.
یا مادر حنانه میگه ما ابتدا فلان مارک پوشک رو گرفتیم خیلی عالی بود ولی خیلی گرون بود و چون خارجی بود دیگه گیر نیومد و ما مجبور شدیم از فلان مارک استفاده کنیم و حنانه مدام پاهاش می سوخت تمام مارک ها رو امتحان کردم و دوباره مجبور شدیم با هزینه های زیاد از فلان منطقه تهیه کنیم.
البته باید گفت مشورت گرفتن از دیگران هم حتی می تواند این کار را سخت تر کند چون یک مدل پوشک کودک می تواند دو اثر متفاوت نسبت به دو بچه داشته باشد،
به این دلیل که نوع پوست هر کودک با دیگری فرق دارد و در نتیجه عجیب نیست
اگر محبوب ترین پوشک بچه هم باعث اذیت و ایجاد التهاب بر پوست کودک دلبند شما بشود.
با یک جستجوی ساده در اینترنت می شود متوجه تفاوت ها در نظرات مصرف کنندگان خواهید شد.

بر روی بسته بندی تمامی پوشک بچه ها، اندازه و نام شرکت تولید کننده آنها درج شده است، برای مثال پوشک بچه برای بچه های بین ۳ تا ۶ کیلو وزن و یا پوشک بچه برای بچه های بین ۱۲ تا ۲۰ کیلو وزن. توجه کنید که اندازه پوشک بچه حتماً باید مناسب سن و وزن بچه باشد. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که پوشک بچه هر چقدر هم که عالی بوده و قدرت جذب بالایی داشته باشد نباید ساعات طولانی در بدن کودک بماند.(بخصوص در طول روز) چون میزان سوختگی و آسیب رساندن به پوست بچه بیشتر می شود.
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در انتخاب بهترین مارک پوشک بچه مناسب فرزندتان گیج شده اید با گروه سبز آبی همراه باشید.

پوشک نوزاد

در خرید اولین برند پوشک به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱. در ابتدا باید اولویت های خود و نیاز های کودک نوزادتان را بررسی کنید. هر خانواده اولویت ها و محدودیت های خود را دارد. هزینه، سلامت کودک، راحتی او یا حفاظت از محیط زیست چقدر برایتان مهم است؟ شاید هم همه چیز را یکجا و باهم می خواهید!

۲. هرگز در ابتدا به شکل عمده خرید نکنید. پیش از خرید عمده باید از عملکرد پوشک و راحتی کودکتان مطمئن شوید.

۳. برای خرید اولین پوشک عجله نکنید. اجازه دهید فرزندتان متولد و وزن او مشخص شود. شاید پیش از خرید پوشک های سایز ۱ (برای کودکان ۲ تا ۵ کیلوگرم) به تعدادی پوشک سایز صفر (برای کودکان صفر تا ۲ کیلوگرم) نیاز داشته باشید! برای کاهش اضطراب و نگرانی می توانید پوشک ها را اینترنتی سفارش دهید. به این ترتیب، پوشک ها پیش از ترخیص کودک و مادر از بیمارستان، به دست شما می رسند.

۴. زمان خرید عمدهٔ پوشک که فرا رسید، قیمت هر عدد پوشک مهم می شود. شما می توانید قیمت هر بسته پوشک را به تعداد پوشک ها تقسیم و قیمت هر عدد پوشک را به راحتی محاسبه کنید.

آیا پوشک به محیط زیست آسیب می رساند؟

پودر های جاذب زیست تخریب پذیر (biodegradable) نیستند و تجزیه آنها در طبیعت سال ها طول می کشد؛ به همین دلیل، دوست داران محیط زیست پوشک های پارچه ای یا پوشک های دوستدار محیط زیست (مانند پوشک های سلولزی) را ترجیح می دهند. بسیاری از برند ها در تولید پوشک خود به کمینه کردن میزان تولید گازهای گلخانه ای توجه می کنند. به رغم تمام این دغدغه ها، تجزیه پوشک های دوست دار محیط زیست در محیط های تاریک و بی هوا ممکن نیست و استفاده از پوشک های پارچه ای هم موجب هدر رفتن میزان قابل توجهی آب و برق می شود.

اگر شما و خانواده تان دوستدار محیط زیست هستید و علاقه ای به استفاده از پوشک های پارچه ای ندارید، افزایش تنوع پوشک های دوست دار محیط زیست خبر خوبی برای شماست. در تولید پوشک های دوستدار محیط زیست معمولا از فرایند های عاری از کلر و نیز منابع تجدید پذیر و زیست تخریب پذیر و کمترین میزان بسته بندی استفاده می شود.

به هر حال باید به یاد داشته باشید استفاده از پوشک های پارچه ای نقش مؤثرتری در حفاظت از محیط زیست دارند. نکتهٔ مهم دیگر اینکه با استفاده از پوشک های دوستدار محیط زیست، کیفیت را فدای ارزش های خود نمی کنید. پژوهش ها نشان می دهند پوشک های دوستدار محیط زیست، در مقایسه با انواع پوشک ها، دارای بیشترین کیفیت هستند.


قیمت در پوشک سایز 0 و 1

والدینی که تولد اولین فرزند خود را تجربه می کنند معمولا قیمت پوشک های سایز ۱ را مبنای مقایسه قیمت برندهای مختلف قرار می دهند. در نظر داشته باشید که قیمت پوشک های سایز ۱، در مقایسه با دیگر سایز ها، بسیار کمتر است. تولیدکنندگان پوشک، بسته به ابعاد پوشک و مواد مورد استفاده در هر سایز، قیمت آن را مشخص می کنند.
اگر قصد دارید کل هزینهٔ خرید پوشک تا بزرگ شدن فرزندتان را محاسبه کنید، بهتر است قیمت پوشک های سایز ۳ را مبنای کار قرار دهید. برای استفاده از بیشترین میزان تخفیف هم می توانید به شکل عمده خرید کنید. مراقب باشید بیش از نیاز فرزندتان پوشک نخرید و به تاریخ انقضای پوشک ها هم توجه کنید.

چرا نباید از یک برند پوشک تعداد زیادی تهیه کرد؟

تعداد زیادی پوشک از یک نوع برند نخرید! واکنش کودکان مختلف به برند های مختلف، متفاوت است. برخی از برند ها پوست نوزادان را تحریک می کنند و می سوزانند. برخی از برند ها ادرار برخی از کودکان را نشت می دهند. در ابتدا بسته های کوچک بخرید و اگر از کیفیت پوشک مطمئن شدید، خرید عمده انجام دهید. حواستان باشد کودکان خیلی سریع رشد می کنند و شما مجبورید سایز پوشک ها را به سرعت تغییر دهید.
برخی برند های پوشک عباتند از: مای بی بی my baby، بارلی barlie، مرسی mercy، پنبه ریز، مولفیکس molfix، پمپرز pampers، چیکو chicco، اوی بی بی evy baby

پوشک نوزاد

چطور بفهمم سایزی که انتخاب کردم اندازه کودک من است؟

نشانه های اندازه بودن پوشک بچه چیست؟

  • پوشک بچه اندازه، ظاهری صاف و متناسب با اندام کودک دارد.
  • پوشک باید تا کمر کودک و ناف را بپوشاند.
  • نوار چسب پوشک باید به صورت قرینه روی قسمت رنگی جلوی آن چسبانده شود. پوشک خوب برای اندام های مختلف مناسب بوده و برای حرکات کودکان مناسب و انعطاف پذیر است.
  • کش پوشک باید اطراف ران را خوب بپوشاند. توجه کنید که اگر کش اطراف ران داخل پوشک بماند، پوشک نم پس می دهد. انگشتتان را اطراف کش بچرخانید تا مطمئن شوید در جای مناسب خود قرار گرفته است.

نکته پایانی

این آزمون و خطاست که به شما میفهماند کدام پوشک برای بچه شما و برای اوقات مختلف شبانه روز مناسب است. شاید لازم باشد 2 یا 3 مدل مختلف را همزمان داشته باشید تا یک مدل را برای طول روز، یکی را برای شب و یکی دیگر را برای مهمانی و سفر استفاده کنید. راهنمایی این صفحات در مورد مارک ها هم در نهایت ممکن است برای هرکس متفاوت باشد. بسته به سلیقه شخصی شما، بودجه تان و حتی فیزیک بدنی فرزندتان، ممکن است انتخاب شما متفاوت باشد.

لباس بچگانه

لباس بچگانه

  • تاریخ: [پنج شنبه 1396/خرداد/11]
آلرژی در کودک

آلرژی در کودک

  • تاریخ: [شنبه 1399/شهریور/29]
ست لباس پسرانه در پاییز

ست لباس پسرانه در پاییز

  • تاریخ: [شنبه 1396/آذر/25]
شناخت جنس انواع لباس های کودک

شناخت جنس انواع لباس های کودک

  • تاریخ: [دوشنبه 1397/خرداد/28]