سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی برندهای تیک تاک و برگ سبز
دانستنی هایی از پوشاک برای تازه مادرها

دانستنی هایی از پوشاک برای تازه مادرها

 • تاریخ: [جمعه 1397/تیر/08]
برای خرید لباس نوزادان لازم است تا نکات مهمی را مد نظر قرار دهید . ویژگی های یک لباس نوزاد مناسب را در ادامه به طور کامل مطالعه کنید

اگر به دنبال این هستید که چه لباسی مناسب نوزاد شماست پیشنهاد می کنیم این نوشتار را تا انتها مطالعه کنید. ما برای شما یک راهنمای کامل از نکاتی که باید در حین خرید لباس نوزاد توجه کنید؛ گرد آورده ایم. شما مادران عزیز می توانید با توجه به چند نکته مهم و رعایت آن ها در هنگام خرید لباس نوزاد تان وی را از آسیب های مختلف حفظ کنید. پس همراه ما باشید.

چه سایزی مناسب نوزادان می باشد

شما می توانید بر حسب سن نوزاد تان و چند ماهه بودن وی لباس مناسبی برای نوزادتان تهیه نمایید. اما حتما به این نکته توجه کنید که لباسی که می خرید تنگ نباشد. نوزادان به سرعت رشد می کنند و ممکن است لباسی که خریده اید یک ماه نیز بیشتر مناسب نوزاد نباشد. همچنین لباس تنگ حوصله نوزاد را سر برده و باعث اذیت وی می شود. لباس های تنگ همچنین در نواحی مختلف مخصوصا ران پا باعث چسبندگی و در نتیجه عرق سوز شدن کودک می شوند. حتما در انتخاب سایز مناسب دقت نمایید و یا جنس آن کشی باشد و یا از عرض آزادی حرکت را برای دست ها و آرنج های نوزاد شما فراهم نماید.

جنس لباس کودک

چه جنسی را باید انتخاب کنید

نوزادان پوست بسیار آسیب پذیری دارند و لازم است تا در زمان خرید به نوع جنس به کار رفته در پارچه لباس نوزاد توجه کنید. حتما باید از یک جنس پارچه نرم و لطیف باشد که به پوست وی آسیب نرساند و همچنین توجه کنید که نباید جنس آن از الیاف مصنوعی باشد. الیاف مصنوعی می تواند شامل پارچه های پلاستیکی، نایلونی و الیاف صنعتی باشد. جنس های پلاستیکی به سرعت عرق می کنند و باعث عرق سوز شدن کودک نیز می شوند همچنین موادی که در این الیاف به کار رفته است سبب ایجاد حساسیت های پوستی در نوزادان می شود. بهترین جنس برای لباس نوزاد می تواند نخی باشد که هم نرم و لطیف است و هم سبک و راحت.

نکات مهمی که باید در خرید لباس نوزاد توجه کنید

 • برای انتخاب رنگ ابتدا به سراغ رنگ سفید بروید. بعد از آن نیز اولویت با رنگ های روشن نظیر سبز، لیمویی، آبی و یا صورتی می باشد.
 • به خاطر داشته باشید که راحتی لباس حرف اول را می زند این راحتی هم باید در پوشاندن لباس تن نوزاد باشد و هم در راحتی خود در لباسش
 • به دکمه های لباس ها دقت کنید. محض احتیاط قبل از خرید آن ها چک کنید که ببینید آیا راحت باز و بسته می شوند یا خیر. همچنین لبه های تیز نداشته باشند که باعث آزار کودک شوند.
 • به برچسب لباس حتما توجه نمایید. برخی از لباس نوزاد ها ممکن است درصد کمی پلاستیک نیز داشته باشند که اصلا مناسب برای نوزادان نیستند و از خرید آن ها خودداری کنید.
 • دقت کنید که دکمه های لباس نوزادان زیاد نباشد و از خرید اینگونه لباس ها خودداری کنید.
 • از لباس های زیپ دار در هنگام خرید لباس نوزاد دوری کنید. زیپ های اینگونه لباس ها باعث اذیت و آزار کودک شده و پوست وی را زخم می کند.
 • کلاه را فراموش نکنید. حتما به خاطر داشته باشید در هر فصلی از سال لازم است تا از کلاه مناسب برای نوزادان استفاده نمایید. و در هنگام خرید لباس نوزاد به کلاه نیز توجه کنید.
 • خرید اینترنتی لباس کودک نیز می تواند یکی از راه های موجود باشد. ولی حتما به تمام نکاتی که اشاره نمودیم در هنگام خرید لباس نوزاد چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی دقت کنید.
وضعیت مزاجی کودکان

وضعیت مزاجی کودکان

 • تاریخ: [شنبه 1399/مرداد/11]
آلرژی در کودک

آلرژی در کودک

 • تاریخ: [شنبه 1399/شهریور/29]
خرید اکسسوری های لباس پسرانه

خرید اکسسوری های لباس پسرانه

 • تاریخ: [چهارشنبه 1396/آذر/01]