فروشگاه اینترنتی سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
بهترین راهنمای انتخاب سایز لباس کودک

بهترین راهنمای انتخاب سایز لباس کودک

  • 1397/04/10
  • 18463
در خرید لباس کودک نکته های بسیاری وجود دارد که باید رعایت کنید. استانداردهای سایزبندی گوناگون و رشد سریع کودکان از جمله نکات مهم در خرید لباس کودک است.

یکی از مشکلات والدین در هنگام خرید لباس کودکان یا نوزادان دانستن سایز لباس آن ها است. حتی در بسیاری از مواقع ممکن است خواسته باشید برای یکی از کودکان فامیل لباسی تهیه کنید و از سایز دقیق آن ها اطلاعاتی نداشته باشید. دانستن سایز لباس کودک حتی برای یک خرید اینترنتی مطمئن و درست نیز لازم است. استاندارد های متفاوت سایزبندی لباس بچگانه، رشد سریع کودکان و نکات دیگر مواردی است که هنگام خرید لباس بچگانه باید به آن توجه کنید. اغلب والدین برای اندازه گیری سایز لباس کودک خود به سن او نگاه می کنند در صورتی که سن به تنهایی نمی تواند معیاری مناسب برای انتخاب لباس باشد زیرا جثه و وزن گیری بچه ها با یکدیگر فرق دارد. در این مقاله سعی داریم درباره سایز لباس کودک بیشتر صحبت کنیم.

راهنمای سایز لباس کودک

خرید لباس برای نوزادان و کودکان اگرچه بخش شیرینی است، اما دردسر هایی نیز دارد. به عنوان مثال اگر جزء آن والدینی هستید که به تازگی پدر و مادر شده اید ممکن است زیاد از سایز لباس کودک سر در نیاورید. این راهنمای سایز لباس کودک دقیقاً برای شماست. فراموش نکنید که هیچ راهی برای تعیین سرعت رشد کودکتان در قبل از تولد وجود ندارد. در واقع نمی توانید حدس بزنید که هر چند وقت یک بار، باید لباس جدید با سایز بزرگ تر تهیه کنید و سرعت رشد نوزاد تا چه اندازه با سایز های تعریف شده در بازار بر اساس عدد ماه و سن می تواند هماهنگ باشد. موارد زیر را بخوانید و در خرید های بعدی خود به آن توجه داشته باشید.

لباس برند تیک تاک

اهمیت دانستن سایز لباس کودک

انتخاب سایز کودک برای ساختن یک استایل مناسب و زیبا مهم است. خوشبختانه در حال حاضر وجود تنوع در طراحی لباس های بچه گانه می تواند ایده های زیادی را برای ساخت استایل های بسیار شیک و جذاب را در اختیار والدین قرار بدهد. لباسی که به کودک شما حس خوبی را منتقل نکند نمی تواند زیبایی را به کودک شما هدیه دهد همچنین افزایش اعتماد به نفس ارتباط مستقیمی با لباس های کودک شما دارد پوشاک نا مناسب می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.
به عنوان مثال بزرگ بودن لباس می تواند موجب شلخته و نا مرتب بودن کودک شما شود و تنگ بودن لباس می تواند کودک شما را آزار داده و کلافه کند به همین دلیل ضروری است که در انتخاب سایز مناسب برای لباس کودکان اهمیت زیادی قائل شوید.

استاندارد های متفاوت برای سایز بندی

اول از هر چیزی لازم است به این نکته توجه داشته باشید که نوزادان و کودکان شما نیز مثل بزرگسالان دارای سایز های متفاوتی هستند. و قرار نیست همه لباس های نوزادان در یک سایز ارائه شود. به علاوه سایز بندی استاندارد نیز مانند لباس بزرگ تر ها برای ارائه سایز لباس کودک وجود دارد که معمولا از آن بی اطلاع هستیم. اما با این وجود ممکن است در بازار با استاندارد های متفاوتی روبرو شوید. پس پیش از اینکه به خرید لباس برای کودک یا نوزاد خود بپردازید نسبت به استاندارد های گوناگون سایز بندی اطلاعاتی جمع آوری کنید.

لباس برند آشور

آگاهی از اندازه کودک خود

اندازه های کودک یا نوزاد خود را بدانید. در انتخاب سایز مناسب برای خرید لباس کودک، لازم است اندازه های بدن کودک خود را بدانید. قد، دور کمر، دور باسن و غیره. به جز این باید در نظر داشته باشید که سرعت رشد در کودکان و نوزادان از ما بزرگسالان خیلی سریع تر است. همچنین لازم است بدانید که این سرعت رشد در دخترها و پسرها با هم متفاوت است. به طور مثال، وزن یک نوزاد پسر 6 ماهه حدود 8 کیلو و وزن یک دختر 6 ماهه حدود 6 کیلوگرم است. ولی طراحان لباس این مورد را در نظر نمی گیرند و هنگام سایزبندی هر دو را به شکل واحدی انجام می دهند. این وظیفه شماست که لباس مناسب فرزند خود را پیدا کنید.

چه لباسی مناسب کودک لاغر من است؟

حق انتخاب سایز لباس در هنگام خرید لباس کودک

از جمله مثال هایی که در موقع خرید لباس کودکان ممکن است با آن روبرو شوید عبارت هایی شبیه به این است 6-9M یا 9M. مفهوم این دو عبارت این است که هر دو برای کودکان 9 ماهه مناسب است. اما در حالت اول نوزادان را بر اساس درشتی و ریزی هیکل در نظر گرفته است و علامت آن نشان می دهد که این لباس را نوزادان 6 تا 9 ماه می توانند استفاده کنند. ولی نکته این جا است که ممکن است شما بخواهید در موقع خرید لباس کودک خود برای او لباسی راحت تر و گشاد تر تهیه کنید. پس می توانید از لباسی که متناسب با 9 ماهگی او است در 6 ماهگی هم استفاده کنید.

لباس برند آشور

راهنمای سایز

همان طور که در موارد بالا نیز به صورت نکته ای اشاره شد، سن، ملاک خوبی برای خرید لباس کودک نیست. کودکان با یکدیگر دارای تفاوت های بسیاری هستند. سایز بندی ها نیز ممکن است دارای استاندارد های متفاوتی باشند. به همین خاطر برای خرید لباس کودک بهتر است به غیر از سن و استاندارد های ارائه شده، اندازه فرزند خودتان را به طور حدودی یا شاید بهتر باشد بگوییم دقیق بدانید.

استایل مناسب برای کودک تپل

در سایت سبز آبی می توانید با کمک اندازه های زیر خرید بهتری داشته باشید.

راهنمای سایز

حال، به صورت زیر اندازه گیری کنید.اگر بعد از اندازه گیری و انتخاب سایز کودک از روی جدول استاندارد سایز ها، اندازه لباس کودک شما بین دو سایز قرار گرفت سایز بزرگ تر را انتخاب کنید.

راهنمای سایز

نکاتی که گفته شد شما را در انتخاب لباس مناسب برای فرزندان دلبندتان راهنمایی می کند. اما این به معنای کامل بودن آموخته های ما نیست. مشورت گرفتن از فروشنده ها، یا کمک گرفتن از افرادی که به طور مرتب با این موارد درگیر هستند می تواند کمک زیادی در هنگام خرید لباس کودکان و نوزادان شما باشد.

لباس های نوزاد باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

علاوه بر سایز لباس نوزاد، کیفیت بافت و نوع طراحی آن نیز بسیار مهم است. جنس لباس نوزاد باید راحت و نرم باشد و طراحی قابل استفاده و آسانی داشته باشد. لباس های پنبه ای انتخاب بسیار خوبی برای نوزاد است. الیاف نخی و پنبه ای نسبت به الیاف مصنوعی در هوای گرم کودک شما را خنک تر نگه می دارد. همچنین شست و شوی نخ و پنبه بسیار راحت است و برای پوست لطیف و حساس نوزاد، آلرژی زا نیست.راحتی و لطافت لباس کودک سبب آرامش و خوشحالی نوزاد می شود، بنابراین انتخاب مناسب ترین سایز لباس نوزاد، سهم بزرگی در ایجاد راحتی و حس خوب برای فرزندتان دارد. خوب است بدانید لباس های سایت سبز آبی همگی از جنس نخ پنبه هستند.

نکات پایانی

  • اگر خرید های خود را در زمان حراج های آخر فصل انجام می دهید بهتر است همواره یک سایز بزرگ تر را برای کودک خود انتخاب کنید.
  • از خرید کلاه و پیشبند برای کودک خود غافل نشوید.
  • برای خرید شلوار یا شلوارک کودک تا سن دو سال به دلیل حجم پوشک یک سایز بزرگ تر را انتخاب کنید.
  • به دلیل رشد سریع کودکان هر 6 ماه یکبار اندازه های سایز کودکتان را مجدد بررسی کنید.
  • اندازه سایز لباس دخترانه و پسرانه تا قبل از بلوغ یکسان می باشد.
  • بهترین راهنمای سایز لباس نوزاد، دقت به جدول های سایز بندی در زمان خرید از هر برند است. در قبل از تولد، در خرید زیاده روی نکنید و به اندازه ی نیاز تهیه کنید. لذت خرید لباس نوزاد را به بعد از به دنیا آمدن او موکول کنید تا بتوانید سایز مناسبی بر اساس قد و وزن کودکتان پیدا کنید.
برای خرید هر گونه لباس راحتی، اسپرت و مجلسی برای کودکان می توانید به راحتی با انتخاب سایز فرزند خود از سایت فروشگاهی سبزآبی (برند تیک تاک و برگ سبز) اقدام به خرید بهترین و با کیفیت ترین لباس کنید و از خریدی هوشمندانه لذت ببرید.