سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
برای کودک زیر سه سال پازل و جورچین چی بخریم؟

برای کودک زیر سه سال پازل و جورچین چی بخریم؟

 • تاریخ: [شنبه 1399/بهمن/18]
پازل ها تاثیرات مفیدی بر رشد ذهنی و مهارت های آموزشی مثبتی بر کودکانمان دارند.

جورچین یا پازل جیگسا (به انگلیسی: Jigsaw puzzle) یک گونه از پازل است که در آن بازیکن قطعات کوچک از جنس مقوا یا چوب را در کنار هم می چیند تا تصویر اولیه ساخته شود. پازل ها در اندازه های متفاوت و حتی جنس های متفاوت برای سنین مختلف ساخته می شوند.
بازی کردن با پازل ها باعث بالا رفتن دقت و تمرکز کودک می شود و با کنار هم قرار دادن صحیح قطعات پازل، تصویری که از آن بدست می آید در حافظه بلند مدت کودک حک می شود، از این رو می توان از پازل ها به عنوان وسیله کمک آموزشی نیز نام برد که هم وسیله سرگرم کننده ای هست و هم جنبه آموزشی دارد. استفاده از پازل هایی با طرح کشورها یا استان ها یا ایالت ها در آموزش جغرافیا بسیار مؤثر است. یا پازل هایی برای آموزش اشکال هندسی، حیوانات و بچه هایشان، حیوانات و غذایشان، حروف، اعداد و جمله سازی به کودکان نوآموز نیز استفاده می شود. همچنین چیدن جورچین یکی از روش های مؤثر در کاهش استرس و افسردگی است و در پیشگیری از آلزایمر مؤثر است.
حل کردن پازل یا جورچین فشار زیادی به چشم ها وارد می کند، به دلیل نیاز به دیدن و بررسی قطعه های جورچین از فاصله نزدیک و کوچک بودن آن قطعه ها؛ لذا انجام دادن آن برای کسانی که بینایی ضعیفی دارند مخصوصا اگر از عینک استفاده نمی کنند، مناسب نیست. به دلیل فشار زیاد به چشم، بهتر است در محیطی با نور بالا، مثلا ساعات روز در فضای باز انجام شود تا فشار کمتری به چشم ها وارد شود.

پازل از نظر سن

این بازی یکی از بازی های مورد علاقه کودکان در سن یک تا دو سال است. وقتی کودک قطعات پازل را درهم جفت می کند و یک شکل شگفت انگیز به وجود می آورد انگار تمام دنیا را کسب کرده اند و این پیروزی برایش بیش از هر چیز خوشایند است.
این بازی نه تنها برای کودک لذت بخش است بلکه قدرت تمرکز و تشخیص او را بالا می برد. بهتر است اول مدل هایی انتخاب کنید که قطعات کمتری دارند و به مرور که کودک بازی را یاد گرفت به تعداد قطعات اضافه کنید.
پازل های دو تکه ای برای این سن بهترین پازل هاست. به عنوان مثال کودکان دوساله هنگامی که تکه های پازل را در جای صحیح آن قرار می دهند بسیار علاقه دارند درباره حرکتی که انجام داده اند صحبت کنند و از این کار بسیار لذت می برند.
کودکان سه ساله به مدل هایی که تکه های آن حدود سه یا چهار و حتی بیشتر باشد و از جنس چوب ساخته شده باشد علاقه دارند. همانطور که کودک رشد می کند و بزرگ می شود می تواند مدل های مشکل تر و با تکه های بیشتر را درست کند. کودکان دو یا سه ساله به پازل هایی که روی تکه های آن گیره های خاص (knobs) برای گرفتن باشد بسیار علاقه دارند.

سختی پازل یا جوچین

بعضی جورچین های ارزان قیمت، ممکن است کیفیت چاپ تصویر خوب و بالایی نداشته باشند یا اینکه کیفیت چاپ خوب باشد ولی تصویر پازل از اصل یک تصویر یا نقاشی باشد که قسمت های زیادی از آن تار است، در نتیجه حل کردن اینجور پازل یا جورچین ها به دلیل کیفیت پایین تصویر چاپ شده یا تار بودن خود تصویر اصلی، فشار زیادی بر چشم ها وارد خواهد کرد و زمان حل کردن پازل را هم افزایش خواهد داد.
حل کردن قسسمت هایی از جورچین یا پازل که فضای زیادی از تصویر آن، به صورت یک رنگ و بدون طرح یا نقش و نگار است، در مقایسه با قسمت های دارای نقش و نگار، از سختی بسیار بیشتری برخوردار است و در واقع باید آن قسمت ها را از طریق چفت شدن قطعات با هم حل کرد که در مقایسه با قسمت هایی که نقش و نگار دارند و با مقایسه و ارزیابی قطعات با تصویر اصلی، به صورت چشمی حل شوند، حل کردن قسمت های تک رنگ و بدون طرح، زمان بسیار بیشتری می گیرد.
در پشت قطعات بعضی پازل ها یا جورچین ها، یک شماره حک شده است تا اشخاصی که نمی خواهند یا نمی توانند پازل را حل کنند، با کنار هم چیدن قطعات پازل براساس شماره، پازل را حل کنند و به تصویر نهایی دست پیدا کنند. البته اکثر پازل ها این شماره بندی را ندارند.

نسبت تعداد قطعات پازل به سایز یا ابعاد پازل در سختی آن تاثیر دارد. در دو پازل با ابعاد یکسان، آن پازل که تعداد قطعات بیشتری دارد، حل کردنش به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت و هم به چشم ها فشار بیشتری وارد می کند چون قطعاتش کوچک تر هستند.

پازل مکعبی

پازل های مکعبی شکل

مدل های مکعبی شکل از تعدادی مکعب درست می شود. در ابتدا معمولا ۹،۶،۴ یا بیشتر مکعب به ابعاد مناسب را انتخاب می کنیم و آن ها را به صورت مربع یا مستطیل در کنار یکدیگر قرار می دهیم. بعد از قرار دادن مکعب ها در کنار یکدیگر یک تصویر انتخاب نموده و آن را روی سطح بالای مکعب ها می چسبانیم. و آن را به صورتی که تکه های تصویر روی مکعب ها قرار بگیرد می بریم. بعد از این کار سطح های دیگر مکعب را نیز تصاویر دیگری می چسبانیم. وقتی تمام سطوح مکعب تصویر چسبانیده شد، پازل کامل شده شامل شش تصویر مختلف می شود.
مثلا این نوع پازل مربعی که یک پازل چوبی است که دارای چهار مکعب می باشد و در هر یک از وجوه هر یک از این چهار مکعب بخشی از تصویر یک حیوان حک شده است. کودک با قرار دادن چهار وجه مناسب در کنار هم تصویر یکی از این حیوانات را خواهد ساخت. شش حیوان این جورچین شامل هدهد، شتر، گاو، گوسفند، مورچه و زنبور می باشد. مربی یا والدین کودک می توانند از این جورچین برای داستان پردازی و یا قصه گویی نیز استفاده نمایند. این اسباب بازی برای کودکان بالای 2 سال توصیه می شود. همانطور که حتما می دانید اسباب بازی های پازلی انواع و اقسام بسیار زیادی دارند. معمولا کودکان از اسباب بازی های مکعبی لذت بیشتری می برند.

آنچه جورچین را از سایر پازل ها متمایز می کند احساس فوق العاده ای است که کودک حین لمس جنس چوبی این اسباب بازی و تصاویر زیبای حیوانات خواهد برد. در حقیقت هدف پازل این است که کودک را به مبارزه و چالش برای پیروزی دعوت کند. پازل ها کاملا باید با توانایی های کودک هماهنگ باشند چرا که سختی بیش از حد پازل چیزی جز احساس ناامیدی به همراه نخواهد داشت. جورچینکودکان 2 سال را مشتاق به حل پازل و لذت بردن از آن خواهد کرد. لمس جنس چوبی جورچین و تناسب وزن آن با دستان کودکان حس بسیار خوبی را برای کودک دلبند شما به ارمغان خواهد آورد.

مزایای این اسباب بازی:

 • تقویت مهارت حل مساله
 • افزایش هماهنگی دست و چشم
 • توسعه مهارت های فضایی و بصری
 • ارتقای مهارت کار با دستان
 • تقویت مهارت های ذهنی همانند قدرت تجسم فضایی

پازل

پازل های جورکردنی

مدل های جور کردنی از حداقل دو تکه شروع شده و ممکن است تا چندین هزار تکه درست شود. هرقدر تعداد تکه ها کمتر و درشت تر باشد برای کودکان کم سن تر مناسب بوده و هرقدر تکه ها بیشتر باشد کودکان بزرگتر و حتی بزرگسالان می توانند با آن به بازی و یادگیری بپردازند.
این پازل ها می تواند عکسی از فرزندتان باشد که به پازل تبدیل شده است. چاپ عکس روی پازل با تکنولوژی های روز امروز یکی از محصولات پر طرفدار می باشد.

در ادامه چند نوع پازل را به اختصار معرفی می کنیم:

ماشین پازل هپی

ماشین هوش هپی پاپی

بازی فکری ماشین هوش هپی پاپی یک اسباب بازی فکری و تقویت کننده هوش کودک بوده و علاوه بر این جهت یادگیری اعداد، رنگ ها و اشکال هندسی طراحی شده است. این پازل زیبا به شکل یک کامیون طراحی شده است و دارای حفره هایی با اشکال مختلف است. کودک می بایست اشکال را با حفره های مشابه، تطبیق دهد و آن ها را وارد کامیون کند. در پشت کامیون دربی تعبیه شده است که کودک می تواند تکه های پازل را خارج کرده و مجددا به بازی ادامه دهد. در جلوی ماشین یک نخ وجود دارد که بچه های نوپا می توانند از استفاده کرده و ماشین پاپی زیبای خود را دنبال خود بکشند. این کار برای بچه ها بسیار لذتبخش است و موجب تقویت مهارت های حرکتی آن ها می شود.

۴حالت بازی برای هپی پاپی:

 • ۱-بازی و یادگیری شکل ها
 • ۲- بازی و آموزش رنگ ها
 • ۳- بازی و خواندن اعداد
 • ۴- ماشین بازی (کودک اشکال رنگی را داخل سگ شادی انداخته، بطور هم زمان نام و رنگ این اشکال را می آموزد و مهارت های فکری و منطقی خود را پرورش می دهد.)

پازل اعضای بدن

پازل چوبی اعضای بدن

پازل چوبی اعضای بدن جهت آشنایی با اندام بدن انسان از یک صفحه چوبی ساخته شده است که دارای اعضای بدن می باشد که بصورت برجسته بر روی صفحه قرار گرفته اند. این اسباب بازی به شناخت اجزای بدن انسان، آشنایی با وظیفه و نقش اندام های بدن، یادگیری نام اندام های بدن انسان، کمک شایانی می کند. کودک بوسیله «پازل چوبی اندام بدن با اسامی اندام بدن و جایگاه هر کدام از آن ها آشنا می شود. هر کدام از اندام بدن توسط نام های انگلیسی مربوط به آن نامگذاری شده است که در فراگیری مهارت دوزبانه شدن کودک موثر است. در کودکان سنین پایین تر والدین می توانند با نشان دادن اعضای این پازل به کودک و همانند سازی آن در بدن خود کودک و در نهایت قراردادن صحیح قطعات در صفحه اصلی پازل، اندام بدن را به کودک خود آموزش دهند و همچنین مهارت کلامی او را نیز تقویت کنند.
پازل آجر

آجره جورواجورچین

جورچین را چند جور بچین! ساخت حیوانات واقعی و خیالی با تطبیق و ترکیب قطعات جورچین به همراه ۱۵ قطعه آجره چاپ دار برای آموزش تطبیق و ترکیب. این جورچین مانند لگو ساختنی است و به کودک کمک می کند تا مهارت حرکتی بهتری داشته و هم چنین تصویر خیالی و واقعی حیوانات را بسازد.
پازل فومی

پازل فومی

پازل کفپوش فومی وسایل نقلیه محصولی مناسب جهت پوشش اتاق کودک و مهد کودک می باشد. این نوع کفپوش ها با دارا بودن نقش و نگار های مختلف جذابیت بیشتری برای کودکان ایجاد می نمایند. رنگ های شاد و نقش های کفپوش فوم اتاق کودک باعث زیبایی اتاق و شادی و نشاط کودک گردیده و نرمی و لطافت آن سلامتی و آرامش کودک و به دنبال آن آرامش والدین را تضمین می نماید. کفپوش پازل فومی طرح دار علاوه بر زیبایی اتاق کودک و نشاط و آرامش او می تواند وسیله ای برای سرگرمی و آموزش وی نیز باشد.
پازل کفپوش فومی مدل های مختلفی مانند حیوانات، وسایل نقلیه، حروف و اعداد فارسی، حروف انگلیسی، اعداد انگلیسی (لی لی فومی) دارند و شما بسته به متراژ مورد نظرتون می توانید مدل های مختلف را انتخاب کنید.
پازل دو تکه

پازل دو تکه حیوانات مزرعه

پازل دو تکه حیوانات مزرعه از ۶ عدد پازل ۲ تکه با ابعاد تقریبی ۱۷*۱۴ ساخته شده از فوم ضخیم با روکش سلفونی و جعبه مقوایی است. پازل ها در تنوع های مختلفی تولید می شوند. که پاسخگوی هر نوع سیلقه و سنی از دوست داران این بازی مهیج باشند.
پازل دو تکه شناخت حیوانات مزرعه برای آشنا شدن کودکان با حیوانات مهم مزرعه است. حیواناتی که به صورت معمول در هر مزرعه وجود دارد. اینکه کودکان با این حیوانات و اسم این حیوانات آشنا شوند و شناخت بهتری از محیط مزرعه داشته باشند از اهداف این مجموعه است. پازل دو تکه حیوانات مزرعه شامل ۱۲ تکه پازل از حیوانات است که کودک با قراردادن تکه های هر حیوان در جای خودش به تفاوت حیوانات با یکدیگر هم پی خواهد برد.
از موارد مورد توجه دراین پازل دو تکه ای بودن پازل است که کودک می بایستی هر تکه را در جای خودش قرار داده و تکه متناظر را بیابد.
از جمله اهدافی که این مجموعه دنبال می کند :

 • تخیل و مهارت دست ورزی
 • حل مساله از طریق آزمون و خطا و هماهنگ کردن قطعاتی که با هم در ارتباط​ند
 • رشد ذهنی و مهارت های آموزشی مثبت
 • بالا رفتن دقت و تمرکز کودک
 • حک شدن تصاویر در حافظه بلند مدت کودک وتقویت حافظه
 • افزایش اعتماد به نفس در کودکان
 • افزایش دقت و تمرکز
 • افزایش خلاقیت
 • ارتباط جز و کل
 • هماهنگی چشم و دست
 • آشنایی با حیوانات

جورچین در اپلیکشن های موبایل

علاوه بر جورچین های فیزیکی در نرم افزار ها هم می توانید به دنبال جورچین ها باشید. در ادامه پیشنهادات فروشگاه سبزآبی تولید کننده لباس کودک را در ادامه ببینید:

جورچین و بازی اعداد و الفبا

این برنامه یادگیری حیوانات، اعداد، الفبا، میوه ها، حمل و نقل، حرفه ها، احساسات، رنگ و آلات موسیقی را در خود دارد و با دانلود کردن آن بر گوشی خود می توانید از آن استفاده کنید.

برنامه جورچین و پازل اعداد و الفبا و میوه

برنامه پازل

برنامه بعدی پازل و جورچین عکس هایی است که مناسب کودکان است شما می توانید به همراه فرزند خود آن را کامل کنید.

دانلود برنامه پازل از اینجا

برنامه پازل حیوانات

پازل حیوانات نیز تکه هایی از یک حیوان را جور می کنید.

دانلود پازل حیوانات از اینجا

فروشگاه های آنلاین برای خرید جورچین و خرید اینترنتی پازل

برای ورود به هر فروشگاه روی جمله آن کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی نردبان، کتاب و اسباب بازی تخصصی کودک

فروشگاه هد هد

فروشگاه کودک اندیشمند

فروشگاه پیکو تویز piccoToys

فروشگاه بازی دونه

شهر کتاب های سراسر کشور

لباس نوزاد

لباس نوزاد

 • تاریخ: [پنج شنبه 1396/خرداد/11]
لباس بچگانه

لباس بچگانه

 • تاریخ: [پنج شنبه 1396/خرداد/11]