سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
لباس نوزاد مناسب برای خواب – نکات طلایی ویژه والدین

لباس نوزاد مناسب برای خواب – نکات طلایی ویژه والدین

  • 1396/5/7
  • 2162
ما امروز در «فروشگاه سبز آبی» قصد داریم مهمترین نکات پوشاندن لباس نوزاد بر تن کوچولوی دلبند شما را معرفی کنیم تا علاوه بر راحتی از مرگ ناگهانی نوزاد در خواب جلوگیری کند.

پوشاندن نوزاد با لباس نوزاد مناسب در زمان خواب بسیار مهم است. یک لباس نوزاد در صورتی که به درستی بر تن نوزاد پوشانده نشود حتی می‌تواند باعث خفگی و مرگ نوزاد شود. به ویژه با فرارسیدن تابستان یا بعد از حمام بردن نوزاد و تغییر دمای درونی بدن وی، لباس نوزاد نقش بسیار مهمی در راحتی و آسایش کودک شما در زمان خواب خواب خواهد داشت. ما امروز در «فروشگاه سبز آبی» قصد داریم مهمترین نکات پوشاندن خرید لباس نوزاد بر تن کوچولوی دلبند شما را معرفی کنیم تا علاوه بر ایجاد راحتی نوزاد از مرگ ناگهانی نوزاد در خواب جلوگیری نماید. با ما همراه باشید.

لباس نوزاد

دکتر لن پاول متخصص اطفال و کودکان کلینیک معتبر Hershey به این نکته اشاره می‌کند که نوزادان باید در رخت خوابی جداگانه با تشک نازک و بدون وجود بالش یا اشیاء آزاردهنده و حتی عروسک‌ بخوابند. همچنین با توجه به اینکه نوزادان در 6 ماه اول زندگی، مدت زمان زیادی می‌خوابند، لباس نوزاد مناسب خواب برای آنها بسیار مهم است. او همچنین عنوان کرد که در انتخاب لباس نوزاد باید به وزن نوزاد نه سن او توجه شود.

لباس نوزاد برای خواب باید از اندازه کافی برخوردار و متناسب با اندام وی باشد. لباس نوزاد نباید در حین خواب، اطراف گردن، بازوها و پاها تنگ باشد و به عبارت دیگر، لباس نوزاد بر روی شانه‌های نوزاد سوار شده باشد. لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که در حین خواب و جنب و جوش وی با خم و راست شدن نوزاد به شکم وی یا سینه‌ها فشاری وارد نکند.

لباس نوزاد

لباس نوزاد مناسب برای خواب بهتر است یک تکه و آزاد باشد. لباس نوزاد دو تکه‌ای به ویژه جای کش شلوار لباس نوزاد، می‌توانند به شکم نوزاد در حین خواب فشار وارد کنند. استفاده از کیسه خواب که مج دست و گردن نوزاد را در خوی جای می‌دهد نیز خطر خفگی نوزاد را در پی خواهد داشت.

لباس نوزاد مناسب برای خواب باید سبک وزن باشد به طوریکه باعث گرمی بیش از حد نوزاد نشود. لباس نوزاد با لایه‌های زیاد می‌توانند او را گرم کنند بنابراین لباس نوزاد باید برای خواب از لایه‌های کمی برخوردار باشد.

یک لباس نوزاد یک تکه‌ای همراه با شلوار جورابی آزاد می‌تواند گزینه خوبی باشد. جوراب شلوار نباید چسبان باشد. نوزاد را در یک تخت خواب رو باز با روی سطح کیشه خواب باز شده بخوابانید تا نوزاد بتواند در لباس نوزاد آزادانه دست و پای خود را تکان دهد و با آرامش بخوابد.

لباس نوزاد

اگر لباس نوزاد دارای زیپ است، بالای زیپ را بپوشانید یا از لباس نوزاد زیپ دار ممانعت بورزید تا از آسیب زدن به صورت نوزاد یا ایجاد خارش پوستی جلوگیری شود.

لباس نوزاد برای خواب، لباس خواب طراحی شده برای نوزاد، جوراب راحتی و لباس نوزاد یک تکه ویژه خواب است.

در فصول مختلف لباس نوزاد برای خواب مختص هر فصل باید به نوزاد پوشانده شود. لباس نوزاد باید با توجه به درجه حرارت بدن نوزاد به وی پوشانده شود. در هوای سرد، لایه‌های لباس نوزاد به گرم نگه داشتن نوزاد کمک می‌کنند اما در هوای گرم شما می‌توانید برخی از لایه‌ها را از لباس نوزاد حذف کنید.

لباس نوزاد

با فرا رسیدن تابستان، زیرپوش‌های یک تکه و دکمه‌ای که آزاد باشد در مقایسه با لباس‌های خوب آستین بلند گزینه مناسب‌تری است. سعی کنید لباس نوزاد حتما از جنس پنبه‌ای باشد که برای پوست نوزاد مناسب بوده و حساسیتی ایجاد نمی‌کند. لباس نوزاد نیازی به کلاه خواب ندارد. کلاه می‌تواند در حین جنب و جوش نوزاد در خواب مقابل بینی و دهان او قرار گیرد. بنابراین لباس نوزاد باید ساده و بدون کلاه باشد. در عوض، دمای اتاق را با توجه به فصل، ثابت و مناسب نگه دارید.

لباس نوزاد

بنابراین توصیه می‌شود که در هوای گرم از لباس‌ بچگانه شل، راحت و خنک را در شب‌های گرم بپوشانید. سعی کنید برای هوای گرم لباس نوزاد پنبه‌‌ای باشد و اجازه دهید نوزاد شما تنها در یک پوشک و لباس نوزاد یک لایه و آزاد بخوابد. اگر در اتاق خواب کودک سیستم تهیه هوای مطبوع کنترلی دارید باید درجه حرارت را مد نظر قرار دهید و با استفاده از جوراب شلواری زیر لباس نوزاد از کاهش دمای بدنی کودک در طول شب‌های خنک جلوگیری نمایید.

اگر در اتاق کودک خود فن دارید، جریان هوا را مستقیم بر روی نوزاد خود قرار ندهید زیرا باعث سرما خوردگی وی شود. در اینصورت لباس نوزاد شما در طول خواب باید در عین راحتی، از سرما خوردگی وی جلوگیری نماید.

برای مثال اگر دمای اتاق بیش از 25 درجه باشد لباس نوزاد شما می‌تواند فقط یک شورت و شلوار پنبه ای باشد. اگر دمای اتاق بین 20 تا 23 درجه باشد می‌توانید از لباس نوزاد شامل شلوارک و تی‌شرت پنبه‌ای استفاده کنید و می‌توانید همراه با لباس نوزاد، به پای نوزادتان، جوراب به پا کنید. اگر هم می‌خواهید از کیسه خواب یک تکه‌ به عنوان پتو برای نوزاد استفاده کنید، برای انتخاب لباس ​بچگانه دقت لازم را داشته باشید.

لباس نوزاد

علاوه بر در نظر گرفتن نکات لباس نوزاد، باید از ملافه مناسب نیز استفاده کنید. از ملافه‌های پنبه‌ای استفاده کنید و از ملافه‌های پلاستیکی و ضد آب بپرهیزید زیرا با حفظ حرارت زیر بدن نوزاد، باعث افزایش عرق در بدن نوزاد می‌شود.

لباس نوزاد

برای مشاهده بهترین لباس نوزاد و خریدلباس بچگانه مناسب، راحت و با کیفیت برای نوزاد دلبندتان می‌توانید از دسته‌بندی محصولات لباس نوزاد در «فروشگاه سبز آبی» دیدن کنید.