سبزآبی، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لباس نوزاد و کودک برندهای تیک تاک و برگ سبز
آداب ملاقات با کودک تازه متولد شده

آداب ملاقات با کودک تازه متولد شده

  • 1401/5/3
  • 119
وقتی پس از زایمان همراه کودکتان به خانه می ‌روید، ملاقات‌ های اطرافیان تان برای دیدن شما و کودکتان شروع خواهد شد. فروشگاه سبز آبی در این مقاله راهکار هایی برای حفظ سلامت نوزاد شما ارائه می کند.

شنیدن تبریک ها پس از اعلام تولد نوزاد برای تمامی والدین خوشایند است و شما نیز مثل دیگر مادر و پدر ها دوست دارید نوزادتان را به همه نشان بدهید. اما رفت و آمد دوستان و آشنایان بعد از زایمان یکی از مواردی است که نیاز به هماهنگی و کمی نظم دارد تا شما و همسرتان بیش از حد خسته نشوید و مجبور نباشید انرژی ای را که برای بهبود از زایمان و چند روز اول مراقبت از خود و نوزادتان پس از زایمان نیاز دارید، صرف اموری کنید که ضروری نیست.

البته اولین چیزی که باید بدانید این است که کودک شما بزرگ خواهد شد و حال شما نیز رو به بهبود خواهد رفت، پس بهتر است شاد باشید و گذشت این روز ها را زیاد سخت نگیرید.

مدت زمان ملاقات

اگر این روز ها با شما تماس می گیرند و از شما می پرسند که چه زمانی برای ملاقات کودکتان بیایند، با خوش رویی و با توجه به شرایط و احوال خودتان و کودکتان با صراحت پاسخ بدهید. اگر واقعا حال مساعدی ندارید، خیلی محترمانه ازشون تشکر کنید و بخواهید در روز های آتی تشریف بیاورند.اگر بخواهید می توانید از همسرتان کمک بگیرید تا به اطرافیانتان اطلاع بدهد که شما برای استراحت، تجدید نیرو یا ایجاد رابطه ی عاطفی با نوزادتان به کمی زمان بیشتر نیاز دارید.

با توجه به وضعیت، تعارف کردن برای صرف وعده های غذایی (شام و یا ناهار) را کاهش دهید. این کار فقط باعث می شود خانه مدت طولانی تری شلوغ بماند و شما مجبور به کار بیشتر شوید.شما قطعا خسته هستید و کارهای زیادی در پیش دارید، دیگران باید این را بدانند. شما می توانید از همسر یا یکی از اطرافیانتان بخواهید که مدت زمان حضور دیگران را با گفتن اینکه کودک یا شما باید بخوابید، کمتر کنند.

کمک گرفتن از دیگران

وقتی به خانه می روید، بازدید های اطرافیانی که دوست دارند کودک و شما را ببینند زیاد خواهد بود و می تواند هر روز هم بیشتر شود. بهتر است از افراد نزدیکی مثل مادر و خواهر که برای مراقبت از شما آمده اند و قرار است پیشتان بمانند برای پذیرایی از میهمانان کمک بگیرید. همچنین دوستان و نزدیکانی که میهمانتان هستند هم گاهی می توانند کمک های کوچکی به شما و خانواده تان بکنند. بد نیست که از آن ها کمک بخواهید تا در مواردی که می توانند کمی کمک کنند. هرچند گاهی راهنمایی دیگران برای انجام یک کار می تواند به اندازه ی انجام کار توسط خودتان انرژی بر باشد.

تماس فیزیکی با نوزاد

همه این را می دانند که بوسیدن یک نوزاد کار درستی نیست. نوزادان احتمال زیادی برای ابتلا به عفونت دارند، پس از آن ها بخواهید نوزاد را نبوسند و دست یا دهانشان را نزدیک چشم یا دهان نوزاد نبرند.

همچنین نوزادان معمولاً خواب هستند، همین دلیل را بهانه ای برای افرادی کنید که مدام و بدون توجه می خواهند کودک را بغل کنند و در آغوششان بفشارند.

نکات مهم دیگر

  • به افراد سیگاری اطلاع بدهید که قبل از بازدید یا در طول آن و حتی در فضای بیرون یا روی بالکن و تراس سیگار نکشند، زیرا مواد سمی روی لباس ها می ماند و برای سلامت نوزاد و تازه مادری که به کودکش شیر می دهد مضر است.
  • اطرافیان معمولاً این آگاهی را دارند که دست هایشان را بشویند، اما در غیر این صورت بعد از ورود به خانه، از یکی از مراقب هایتان بخواهید که برای شستن دست هایشان آن ها را راهنمایی کند یا یک ضد عفونی کننده ی دست در اختیار آن ها بگذارند تا از آن استفاده کنند.
  • عطر سنگین محرک بوده و می تواند نوزاد را آزار دهد بنابراین نه خودتان و نه مهمان نباید از این عطر ها استفاده کنید. عطر ها مواد شیمیایی دارند که می تواند با رشد هورمونی نوزاد تداخل پیدا کند.
  • حواستان باشد کسی از مهمان ها عطسه و سرفه نکند. نوزادان به ویژه اگر نارس باشند بیشتر از بزرگسالان مستعد ابتلا به بیماری هستند چون سیستم ایمنی شان هنوز کامل نشده است.

نوزاد

آشنایی کودک بزرگ تر با برادر یا خواهر جدید

هنگامی که نوزاد جدید تان متولد شد، از همسرتان، مادر، خواهر یا یک دوست صمیمی که کودک او را کاملاً می شناسد و دوستش دارد، بخواهید که فرزندتان را برای یک دیدار کوتاه به بیمارستان بیاورد. یادتان باشد منتظر آمدنش باشید و وقتی او را دیدید که وارد اتاقتان شد، نوزاد را به همسرتان بسپارید تا بتوانید کودک بزرگ تر را ناز و نوازش کنید و در آغوش بگیرید. می توانید از طرف نوزاد یک هدیه نیز به کودک بزرگ تر تان بدهید. بعد نوزاد جدید را به او نشان دهید و همچنان اهمیت و توجه شما روی خوشحالی تان از دیدن کودک بزرگ تر باشد.

  • می توانید چند هدیه ی کوچک برای فرزند بزرگ تر تان در خانه داشته باشید تا اگر دوستان با هدیه هایی برای نوزاد می آیند، به کودک بزرگ تر هم از طرف آن ها هدیه بدهید. اگر هدیه ی نوزاد بزرگ تر است و امکانش وجود دارد می توانید هدیه ها را با یکدیگر عوض کنید. همچنین می توانید اجازه دهید کودکتان هدایای نوزاد را باز کند و بعد خودش آن ها را به نوزاد بدهد.
  • با آن همه توجهی که به نوزاد می شود، کودک بزرگ تر تان ممکن است احساس نادیده گرفته شدن کند. بهتر است همیشه سعی کنید تعریف ها از نوزاد را به گونه ای مطرح کنید که فرزند بزرگ تر تان را هم شامل آن ها شود. مثلاً وقتی کسی می گوید چه نوزاد زیبایی، شما اضافه کنید ما حالا دو بچه ی زیبا داریم یا بگویید که نوزاد جدید یک برادر یا خواهر زیبا هم دارد و همزمان به کودک اول تان اشاره کنید.
روش های آماده کردن فرزند اول برای تولد فرزند دوم
  • وقتی به نوزاد شیر می دهید، همزمان برای کودک کتاب یا داستان های ساده و کودکانه ای در مورد نوزادان، برادران و خواهران بخوانید یا نوزاد را در صندلی مخصوصش بگذارید و در کنارش با فرزند بزرگ تر تان بازی کنید. زمان تان را تقسیم کنید.
  • گذاشتن یک وظیفه به عهده ی کودک نوپا می تواند به او احساس مهم بودن بدهد. همچنین به او توجه زیاد نشان دهید و او را در کار های مربوط به نوزاد مانند لالایی خواندن، حمام دادن یا تعویض پوشک مشارکت دهید و وقتی کودک بزرگ تر به نوزاد علاقه نشان می دهد، او را تحسین و تشویق کنید.

هدیه های جذاب مناسب کودک

با آمدن بچه، اولویت های زندگی پدر و مادر تغییر می کند و هزینه های زندگی آن ها افزایش می یابد، پس طوری کادو نوزاد را انتخاب کنید که قدری از هزینه های آن ها کم کند. بدون شک، یکی از بهترین هدیه ها برای نوزادان لباس می باشد.

فوت و فن خرید لباس نوزادی

تمامی لباس های فروشگاه سبزآبی 100% دو رو نخ پنبه هستند. پوست نوزاد، لطیف و حساس بوده و از این رو جنس لباس نرم، ضد حساسیت و با رنگ های گیاهی تهیه شده اند. برند های تیک تاک و برگ سبز تولید کننده لباس های نوزاد و کودک در ایران هستند که از دهه 70 تا کنون فعالیت دارند.

پیش بند برند سبز آبی

پیش بند های سبز آبی تنوع بسیار زیادی دارند. شکل و رنگ های متنوع با طرح های دخترانه و پسرانه. چه چیزی جذاب تر و کاربردی تر از پیش بند برای نوزاد است؟ برای دیدن طرح های بیشتر و خرید پیش بند از سایت سبزآبی کلیک کنید.

کلاه برای نوزاد

این مدل از جنس نخ و پنبه ی نرم دوخته می شود و برای استفاده در فصول گرم و در منزل می باشد. کلاه برای نوزادان بسیار اهمیت دارد. کلاه باعث می شود که سر کودک سرما نخورد. برای مشاهده ی مدل های متنوع و زیبای کلاه های سایت سبز آبی کلیک کنید.

همچنین شما می توانید ست های زیبای دخترانه و پسرانه برای نوزادان تهیه کنید. در کنار ست های جذاب سبز آبی نیز می توانید با خرید سرهمی، شورت و شلوارک های متنوع هدیه خود را کامل کنید.